Boao Forum for Asia uspořádá na jaře výroční konferenci

Výroční konference Boao Forum for Asia (BFA) se bude konat letos na jaře v Po-ao (Boao), pobřežním městě v nejjižnější čínské provincii Chaj-nan (Hainan), uvedl ve středu sekretariát fóra.

Vzhledem k dopadům covid-19 se přesné datum konání konference určí až po dalších konzultacích, řekl generální tajemník BFA Li Baodong.

Letošní konference se podle Li zaměří na šest oblastí včetně pandemie covid-19, zelené obnovy a udržitelného rozvoje a také na pokrok v asijské regionální spolupráci.

Předpokládá se, že konference bude probíhat online i offline. Vládní úředníci a šéfové mezinárodních organizací, hosté z byznysu a akademické sféry se sejdou a budou diskutovat o postpandemické rozvojové agendě pro Asii a svět.

Li řekl, že sekretariát je přesvědčen, že uspořádá úspěšnou konferenci, a zdůraznil význam prozíravého přístupu při podpoře globálního rozvoje po pandemii.

Výroční konference BFA hostila 20. ročník až loni poté, co byla v roce 2020 zrušena kvůli zuřící pandemii covid-19.

BFA je nevládní a nezisková mezinárodní organizace založená v roce 2001, která se zavázala podporovat regionální ekonomickou integraci a přibližovat asijské země jejich rozvojovým cílům.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *