Asijské finanční fórum upozorňuje na nové příležitosti Hongkongu

Nové příležitosti Hongkongu uprostřed změn přetvářejících ekonomickou krajinu byly zdůrazněny na 15. asijském finančním fóru (AFF), které bylo zahájeno v pondělí.

„Stres způsobený pandemií v posledních dvou letech nás naučil, jak je důležité připravit se na globální krize. To jistě zahrnuje i změnu klimatu,“ řekla Carrie Lam, generální ředitelka Hongkongské administrativní oblasti (HKSAR).

Vláda HKSAR očekává v příštích 15 až 20 letech investice veřejného sektoru ve výši přibližně 30 miliard amerických dolarů do podpory místních opatření na snížení emisí uhlíku, řekla Lam prostřednictvím videa na virtuální akci na téma „Navigace příštího normálu k udržitelné budoucnosti“.

„Jsem přesvědčena, že to také vytvoří široké možnosti pro naši rychle se rozvíjející zelenou ekonomiku,“ dodala.

Podle ředitelky se vláda HKSAR těší na vytvoření globálního dobrovolného trhu s uhlíkem a na příležitosti na trhu s uhlíkem jako součást rostoucí spolupráce Hongkongu s širší oblastí Guangdong-Hongkong-Macao.

Řečníci na fóru také zdůraznili příležitosti pro finanční rozvoj Hongkongu, které nabízí národní rozvoj.

Nejvyšší čínský dohled nad cennými papíry uvedl, že bude pevně podporovat Hongkong, aby upevnil svůj statut mezinárodního finančního centra a podpořil komplementární rozvoj mezi kapitálovými trhy pevninské Číny a Hongkongu.

Fang Xinghai, místopředseda Čínské regulační komise pro cenné papíry, uvedl, že do konce roku 2021 počet pevninských společností kotovaných v Hongkongu dosáhl 1222, což představuje 47 procent z celkového počtu společností kotovaných v Hongkongu.

„Zápisy zvyšují globální alokaci zdrojů pro pevninské podniky, aby dosáhly vysoce kvalitního rozvoje, a také vytvářejí dobré příležitosti pro globální investory, aby se podělili o dividendy z dlouhodobého stabilního rozvoje Číny,“ řekl Fang ve videoprojevu na fóru.

Xiao Yuanqi, místopředseda Čínské regulační komise pro bankovnictví a pojišťovnictví, řekl, že hongkongský průmysl správy majetku může hodně dosáhnout díky využití výhod globální alokace portfolia k uspokojení prudce rostoucí poptávky z pevninské Číny.

Rostoucí poptávka po zajištění na čínské pevnině znamená také příležitosti pro Hongkong, který může poskytnout profesionální a finanční specialisty jako tradiční centrum průmyslu v asijsko-pacifickém regionu, řekl Xiao ve videoprojevu na fóru.

Dvoudenní 15. ročník AFF jako vrcholná událost oslavující 25. výročí návratu Hongkongu do vlasti představí poznatky více než 170 globálních obchodních lídrů, politiků, finančních expertů, investorů, podnikatelů, technologických gigantů a ekonomů.

Fórum je organizováno vládou HKSAR a Hong Kong Trade Development Council.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *