​Xinhua Silk Road vydala zprávu o globálním digitálním obchodu

Společnost Xinhua Silk Road vydala zprávu o vývoji globálního digitálního obchodu v roce 2020, která je nyní k dispozici v databázi Xinhua Silk Road (https://en.imsilkroad.com/login).

Zahrnuje základní situaci a vývojové rysy digitálního obchodu na celém světě, rozvoj digitálního obchodu ve velkých zemích a výhled rozvoje globálního digitálního obchodu. Nabízí také některé návrhy na rozvoj digitálního obchodu v Číně.

Náhlé propuknutí covid-19 v roce 2020 zasadilo globální ekonomice těžkou ránu, přesto podnítilo vznik velkého množství nových vzorů a formátů digitálního obchodu, jako jsou webové konference a digitální zdravotní péče, uvádí zpráva.

Říká, že digitální obchod prokázal silnou odolnost a vitalitu a je hnacím motorem hlubokých změn v globálním průmyslu, dodavatelských, hodnotových a inovačních řetězcích.

Uvádí také, že podle statistik Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) dosáhl globální export digitálního obchodu v roce 2020 až 3,1926 bilionu amerických dolarů, což je meziroční nárůst o 3,8 procenta, přičemž vývoz rozvinuté ekonomiky, rozvojové ekonomiky a ekonomiky v přechodu, v tomto pořadí, zaznamenávají 2431 miliard amerických dolarů, 720,4 miliardy amerických dolarů a 41,2 miliardy amerických dolarů a představují 76,1 procenta, 22,6 procenta a 1,3 procenta celosvětového exportu digitálního obchodu.

Podle zprávy objem digitálního obchodu Číny vzrostl z 200 miliard amerických dolarů v roce 2015 na 294,76 miliardy amerických dolarů v roce 2020, což je o 47,4 procenta více, a že trh digitálního obchodu se neustále rozšiřuje.

Informace a data jsou důležitými výrobními faktory a pod vývojovým trendem globální digitální revoluce se země, která dokáže maximalizovat přístup k informacím a datovým zdrojům, dostane v novém kole globální technologické a průmyslové konkurence na strategicky vedoucí pozici, uvádí zpráva.

Můžete se přihlásit do Xinhua Silk Road Database (https://en.imsilkroad.com/login) a přečíst si celou zprávu v naší sekci „Reports-Special Reports“.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *