Vysokorychlostní vlak dosáhne pohoří Čchang-paj na severovýchodě Číny

V pátek byla uvedena do provozu nová vysokorychlostní železniční trať vedoucí k úpatí pohoří Čchang-paj (Changbai) v severovýchodní čínské provincii Ťi-lin (Jilin).

V 7:35 odjel vlak s číslem G9127 z železniční stanice Čchang-čchun (Changchun) v hlavním městě provincie do stanice Čchang-bajšan (Changbaishan), čímž byl zahájen oficiální provoz železniční trati.

Cesta nejrychlejším vlakem z Čchang-čchunu do nově postavené stanice Čchang-bajšan vzdálené více než 300 km trvá cestujícím pouhé dvě hodiny a 18 minut.

Železnice s projektovanou rychlostí 250 km za hodinu zkrátí cestovní dobu mezi Pekingem a pohořím Čchang-baj na osm hodin.

„Je to vysokorychlostní nádraží se skvělým malebným výhledem. Když stojím v čekací hale, vidím rozlehlý prales,“ řekl Wang Peng, turista z Čchang-čchunu, poté, co vystoupil na nádraží Čchang-bajšan.

Horské středisko Čchang-bai, které se nachází v jihovýchodní části Ťi-lin, je známé díky úžasnému kráterovému jezeru Tchien-čch‘ (Tianchi), pralesům a několika vyhlášeným lyžařským areálům. Loni letovisko přijalo přes 700 000 turistů.

Geng Deyong, turistický úředník řídícího výboru pro ochranu a rozvoj hor, uvedl, že nová vysokorychlostní železniční trať přiláká více turistů a každý rok se očekává přibližně 10 milionů návštěvníků.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *