V Šao-sing v provincii Če-ťiang začíná soutěž plánování a designu Shaoxing Jianhu

Soutěž plánování a designu Shaoxing Jianhu s označením „Beyond YUE, Jianhu Revival“, kterou organizuje lidová vláda okresu Kche-čchiao (Keqiao) města Šao-sing (Shaoxing) ve východní Číně v provincii Če-ťiang (Zhejiang), vedená řídícím výborem turistického střediska Ťien-chu (Jianhu), ve středu oficiálně zahájila registraci kvalifikovaných soutěžících.

Podle oficiálního online oznámení je uzávěrka registrace stanovena na 18. února 2022 v 16:00.

Aktivity projektu se odehrají ve městě Šao-sing uprostřed okresu Kche-čchiao na obou březích jezera Ťien-chu, které je důležitou součástí městské oblasti Kche-čchiaoo. Jezero Ťien-chu, známé jako mateřské jezero starověké čínské civilizace Yue, je hlavní rozvojovou částí okresu Kche-čchiao.

Soutěž zahrnuje dvě sekce, kterými jsou koncepční plánování a urbanismus. Koncepční plánovací část se týká turistického střediska Ťien-chu situovaném na jezeře Ťien-chu o rozloze asi 35,4 kilometru čtverečního. Soutěžící by měli předložit celkový koncept plánování od makroúrovně až po plán celkového rozvržení prostoru, vytvoření veřejných prostranství a vybudování diverzifikovaného dopravního systému.

Urbanistická část návrhu vyžaduje, aby se konkurenti zabývali umístěním všech oblastí, předložili jejich urbanistický návrh a vytvořili kulturní prostor pro každou z těchto oblastí. Soutěžící by měli vybrat místo, které zdůrazní vlastnosti jezera Ťien-chu v kombinaci s potřebami prostorového uspořádání a tvarování krajiny, a předložit koncepční návrh vstupní budovy s názvem „Oko Ťien-chu“.

Pokud jde o kvalifikaci, do soutěže se mohou přihlásit všichni soutěžící s relevantními zkušenostmi s designem na celém světě. Jedno konsorcium se musí skládat maximálně ze 3 členů a žádná strana konsorcia se nesmí soutěže zároveň zúčastnit samostatně pod vlastním jménem nebo skládat konsorcium s jinými projekčními institucemi. Celkový bonusový fond je až 9,5 milionu jüanů před zdaněním se 6 finalisty, kteří obdrží první, druhou a třetí cenu a 3 další ceny pro finalisty.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *