Severozápadní čínské město dováží dřevo z Ruska

Asi 41,6 tuny březového dřeva bylo přepraveno z Ruska do města Wu-wej (Wuwei) v severozápadní provincii Kan-su (Gansu), uvedli celníci z hlavního města provincie Lan-čou (Lanzhou).

Podle celníků z Lan-čou byla várka dřeva přepravena do Wu-wej poté, co byla dezinfikována v přístavu Alataw Pass v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang (Xinjiang) na severozápadě Číny.

Wu-wej, které se nachází na východním konci koridoru Che-si (Hexi), bylo důležité obchodní město na starověké Hedvábné stezce. Od té doby zde byl vybudován mezinárodní pozemní přístav, který se stal důležitou platformou pro otevření provincie na západ.

V roce 2016 byl pozemní mezinárodní přístav ve Wu-wej schválen jako určené místo dozoru pro dovážené dřevo a stal se tak druhým určeným místem dozoru pro dovážené dřevo ve vnitrozemské oblasti Číny po Kan-čou (Ganzhou) v provincii Ťiang-si (Jiangxi). V roce 2019 prošel kontrolou Generální správy cel a byl uveden do provozu, což přilákalo mnoho dřevozpracujících podniků.

Fang Jun, zástupce generálního ředitele společnosti, která dováží dřevo, uvedl, že ve srovnání s celním odbavením a dohledem v pozemním přístavu může určené místo dohledu pro dřevo s přímým vstupem účinně zkrátit dobu obratu zboží a snížit provozní náklady podniků.

Poté, co bude dávka dovezeného dřeva zpracována na produkty, bude podle Fanga vyvezena do Střední Asie, Ruska a dalších míst, aby se dále prohloubila ekonomická a obchodní výměna mezi Kan-su a Ruskem a dalšími zeměmi podél Hedvábné stezky.

Statistiky celního úřadu Lan-čou ukazují, že v prvních 11 měsících roku dosáhla celková hodnota dovozu a vývozu mezi provincií Kan-su a zeměmi podél Hedvábné stezky asi 21,5 miliardy jüanů (asi 74,5 miliardy Kč), což je meziročně o 38,5 procenta více. Meziroční dovozy a vývozy s Ruskem dosáhly více než 4 miliard jüanů (asi 13,9 miliardy Kč), meziročně o 362 procent více.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *