První čínsko-pákistánský koprodukovaný animovaný film promítaný v Pekingu

První čínsko-pákistánský koprodukovaný animovaný film „Allahyar and the Legend of Markhor“ (The Beastman in the Fantasy Forest) měl v neděli premiéru a v Pekingu se konal zahajovací ceremoniál.

Akce byla součástí oslavných aktivit k připomenutí 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Pákistánem se zaměřením na lidi lidem a kulturní výměny mezi oběma zeměmi, uvádí tisková zpráva pákistánského velvyslanectví v Pekingu.

Film se odehrává v divokém lese ve městě Kašgar (Kashgar) v severozápadní čínské autonomní oblasti Sin-ťiang (Xinjiang). Příběh sleduje Allahyara, mladého a zlomyslného chlapce, který se nakonec musí vypořádat s okolnostmi, které nikdy nepovažoval za možné, s cílem odhalit nelegální lov divoké zvěře a vyzvat k její ochraně.

Při této příležitosti Moin ul Haque, pákistánský velvyslanec v Číně, řekl, že film byl přelomovým milníkem jako první společná animovaná produkce obou zemí. Sdílí zejména s mladými lidmi důležité poselství o ochraně přírody a přírodních zdrojů. Těší se na to, že obě země v budoucnu udělají více takových úspěšných společných podniků a že bude pro diváky v Číně k dispozici více pákistánských filmů a dramat.

Zahajovací ceremoniál pořádaly Velvyslanectví Pákistánské islámské republiky v Pekingu a China Film Co-production Corporation (CFCC). Zúčastnila se ho široká veřejnost, představitelé China Film Co-Production Corporation, pákistánská komunita, zástupci médií a diplomaté.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *