Podpora Huawei zvyšuje digitální gramotnost mezi africkými ženami a dívkami

Čínská telekomunikační společnost Huawei zintenzivnila školení zaměřené na africké ženy a dívky, aby zlepšila jejich digitální dovednosti a zvýšila jejich zaměstnatelnost v průmyslových odvětvích budoucnosti.

Huawei ve středečním prohlášení vydaném v keňském hlavním městě Nairobi uvedl, že se zavázal překlenout genderové rozdíly v digitálních dovednostech v celém regionu subsaharské Afriky.

Prostřednictvím svého vlajkového programu s názvem „Seeds for the Future“ se Huawei spojil s africkými vládami, aby ženám a dívkám nabídl specializované školení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT).

Podle Huawei se již 14 zemí subsaharské Afriky včetně Keni, Ugandy, Ghany a Malawi postavilo za iniciativu vyškolit více než 200 žen v oborech souvisejících s ICT.

„Program je považován za významný milník a zaměřuje se na zvýšení počtu dívek, které se podílejí na nových technologiích, jako je 5G, cloud computing a umělá inteligence, aby jim pomohl připravit se na práci v éře digitální ekonomiky uprostřed rychlé expanze tohoto sektoru v Africe. “ řekl Huawei.

Úspěch programu byl realizován díky podpoře afrických vlád s 25 zeměmi včetně Jihoafrické republiky, Keni, Nigérie a Ghany, které se zúčastnily školení ICT pro ženy a dívky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *