Platforma pro obchodování s kávou spuštěna v Šanghaji

Platforma pro obchodování s kávou byla spuštěna ve čtvrtek v Šanghaji, městě, které stojí v čele čínského boomu ve spotřebě kávy a souvisejícím podnikání.

Očekává se, že se platforma stane integrovaným poskytovatelem služeb pro rozvoj čínského kávového průmyslu se širokou škálou produktů, novými vzory transakcí a podpůrnými službami třetích stran.

Očekává se, že v roce 2022 dosáhne objemu transakcí 3,5 miliardy jüanů (asi 12 miliard Kč), přičemž 8000 domácích a zahraničních dealerů do roku 2025 posune objem transakce nad 15 miliard jüanů (asi 53 miliard Kč).

Oficiální zahraniční instituce, mezinárodní obchodníci, vývozci kávy a pěstitelé kávy ze zemí včetně Singapuru, Etiopie, Ghany, Brazílie, Kolumbie a Indonésie vyjádřili ochotu připojit se k této platformě.

Podle Tao Jian, vedoucího platformy, má Šanghaj nejširší pokrytí kávových značek, nejúplnější kávový průmyslový řetězec a největší obchodní objem kávy v Číně, takže je nezbytné, aby byla ve městě vybudována mezinárodní platforma pro obchod s kávou.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *