Největší jeřábové plavidlo světa „Tai Xing“ vyrazilo na svou první plavbu

6. prosince se ve městě Ťiang-jin (Jiangyin) v provincii Ťiang-su (Jiangsu) uskutečnila ceremonie pojmenování a předání do provozu první ze čtyř těžkých lodí s kapacitou 62 000 DWT zprovozněných Čínsko-polskou akciovou přepravní společností (Chipolbrok).

Obr jménem Tai Xing odjel 10. prosince do přístavu Pcheng-laj (Penglai) v provincii Šan-tung (Shandong), aby do Ekvádoru přepravil téměř 90 000 metrů krychlových zařízení pro větrnou energii. Nosnost a kapacita tohoto plavidla je téměř dvakrát větší než u většiny plavidel na trhu.

Tai Xing byl ve výstavbě rok – práce oficiálně začaly v listopadu 2020 a loď prošla námořními zkouškami o 12 měsíců později. Další objednaná loď této řady – Herbert – již prochází dokončovacími pracemi. Poslední ze čtyř lodí má být připravena v říjnu 2022.

Lodě řady Tai Xing jsou 199 metrů dlouhé, přes 32 metrů široké a jejich ponor při plném zatížení je 13,5 metru. Jsou vybaveny čtyřmi palubními jeřáby obsluhujícími pět nákladních prostor. Podle asijských médií jsou lodě této série největšími víceúčelovými plavidly na světě s vlastními jeřáby.

6 desetiletí polsko-čínské spolupráce

Čínsko-polská lodní společnost SA Chipolbrok, založená 15. června 1951, byla prvním mezinárodním podnikem v Čínské lidové republice. Zpočátku se 6 starými loděmi se Chipolbrok proměnil v námořní korporaci s čistými aktivy přesahujícími 300 milionů USD, flotilou 17 profesionálních těžkých plavidel s celkovou kapacitou téměř 496 000 DWT a loděmi, které obsluhují všechny hlavní světové přístavy.

Díky více než 60 letům zkušeností v námořní přepravě a stálé kvalitě služeb si Chipolbrok vydobyl vysoké renomé v oblasti globální přepravy těžkých nákladů. Jako průkopník v odvětví námořní dopravy v Nové Číně vychoval Chipolbrok mnoho specialistů na námořní dopravu v Číně i Polsku. Společnost je podporována mezinárodním týmem řízení námořní dopravy a profesionální posádkou, která podporuje kulturu „oddanosti, odpovědnosti, inovací a spolupráce“, aby mohla poskytovat segmentovaná, profesionální a vynikající řešení pro námořní přepravu těžkého nákladu.

Chipolbrok má sídlo v Šanghaji v Číně a pobočka je v polské Gdyni.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *