Li Kche-čchiang se zúčastnil 13. asijsko-evropského summitu

Čínský premiér Li Kche-čchiang se zúčastnil prostřednictvím videoodkazů 13. asijsko-evropského summitu. Setkání předsedal kambodžský premiér Hun Sen.

Setkání se zúčastnili lídři z 53 členských států a šéfové mezinárodních organizací.

Li Kche-čchiang upozornil, že si letos připomínáme 25. výročí setkání Asie-Evropa (ASEM) a že za posledních 25 let členové ASEM nadále posilovali svou politickou důvěru a prohlubovali vzájemnou výměnu a spolupráci.

Dnes se mezinárodní situace hluboce vyvíjí, dopad epidemie covid-19 je dalekosáhlý, světová ekonomika se zotavuje velmi pomalu a naléhavé problémy se objevují jeden za druhým.

Téma konference „Posílení multilateralismu a podpora společného růstu“ má hluboký praktický význam. Tváří v tvář potížím a výzvám, pokud si asijské a evropské země zachovají ducha vzájemného respektu, rovného zacházení a oboustranně výhodné spolupráce a spojí své síly k vybudování silného motoru pro společný rozvoj a prosperitu, budeme jistě schopni vytvořit nové prostředí pro spolupráci. Asie a Evropa společně vítají novou budoucnost pro všechny asijské a evropské země.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *