Jihoafrické úřady hledí na čínský trh pro export brandy

Nejvyšší zemědělský úředník jihoafrické provincie Západní Kapsko, hlavní oblasti produkce jihoafrické brandy, uvedl, že provincie se těší na nové trhy v Číně pro svou brandy „světové úrovně“.

Čína má mnoho obyvatel a mnoho z nich má rádo tvrdý alkohol včetně brandy, řekl agentuře Xinhua provinční ministr zemědělství Ivan Meyer, který je také vedoucím obchodním radou v Západním Kapsku, při příležitosti slavnostního vyhlášení soutěže o nejlepší brandy v Kapském Městě, které je legislativním hlavním městem Jižní Afriky.

Řekl, že Západní Kapsko navázalo vztah s čínským protějškem na provinční úrovni, stejně jako exportní vztah s Čínou, který má dlouhou historii.

„Jsme připraveni vstoupit na čínský trh,“ řekl úředník.

Meyer také uvedl, že provincie, jejíž produkce představuje 53 procent zemědělského exportu Jihoafrické republiky, již vyvezla stolní hrozny, citrusové plody a další zemědělské produkty do Číny a Čína hraje „velmi kritickou“ roli v zemědělském aspektu při hospodářské obnově Západního Kapska po dopadu covid-19.

Soutěž, konkrétně Brandy Innovation Challenge, vyzvala nadšence do míchání brandy, aby vytvořili vlastní inovativní značku a obchodní plán na podporu hospodářské obnovy. První tři účastníci obdrželi finanční odměnu na ceremoniálu a budou podporováni odborníky z brandy průmyslu při zahájení svého vlastního obchodu s brandy.

Ceremoniál pořádá South African Brandy Foundation ve spolupráci s premiérem Západního Kapska Alanem Windem a konal se v jeho oficiálním sídle.

Jihoafrická brandy je uznávána jako jedna z nejlepších na světě. Podle nadace získala za posledních 20 let 15krát titul Worldwide Best Brandy na Mezinárodní soutěži vín a lihovin.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *