Cloudová výstava řezbářství v Tung-jang ukazuje kouzlo čínského umění a řemesel

Cloudová výstava o „inovativních dílech 100 čínských mistrů umění a řemesel“, která nedávno odstartovala na fóru pro podnikatele Boao 2021, ukazuje jedinečné kouzlo čínského umění a řemesel v moderním stylu.

Podle Huang Yangminga, místostarosty městské samosprávy Tung-jang (Dongyang), cloudová výstava využívající technologii panoramatického roamingu umožňuje každému vychutnat si mistrovská díla dřevořezby kdykoli a kdekoli pouhým kliknutím.

Výstava ukazuje řemeslného ducha se slavnými umělci po celé zemi, kteří představují svá díla, která oslavují stoletou cestu a úspěchy Komunistické strany Číny (CPC), a zároveň vyjadřují přání národní prosperity a národního omlazení, řekl Huang.

Cloudová výstava, kterou společně zahájila Čínská společnost pro umění a řemesla a městská vláda v Tung-jang a je vystavena na webových stránkách Xinhuanet, Xinhua Silk Road a Xinhua Finance, zahrnuje pět částí. Vstupní halu, předsálí, halu soch a keramickou halu. Vystavena jsou díla z různých oblastí: sochařství, keramika, výšivky, práce z kovu či tkaniny z bambusu, které nenesou pouze silné místní charakteristiky, ale také plně ukazují nová řemesla, nové techniky, nové materiály a nové myšlenky současného umění a řemesel.

Město Tung-jang v provincii Če-ťiang (Zhejiang) ve východní Číně je již dlouho známé uměním a řemesly a považované za „hlavní město čínského mahagonového (řezbářského) nábytku“ či „hlavní město světového řezbářství“. Jako jeden z prvních projektů na ochranu národního nehmotného kulturního dědictví se dřevořezba Tung-jang stala vizitkou města a demonstrovala tradiční čínskou kulturu světu prostřednictvím mezinárodních akcí, jako jsou China International Import Expo a G20 Hangzhou Summit.

Město Tung-jang přikládá velký význam rozvoji uměleckého a řemeslného průmyslu, řekl Huang s tím, že v současné době je ve městě více než 1300 podniků vyrábějících vyřezávaný mahagonový nábytek. V roce 2020 dosáhla celková výstupní hodnota celého průmyslového řetězce 63 miliard jüanů (asi 223 miliard Kč), řekl Huang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *