Čínský vicepremiér vyzývá k úsilí o zajištění „jednoduchých, bezpečných a skvělých“ zimních her

Čínský vicepremiér Han Zheng v úterý zdůraznil, že je třeba upřednostnit prevenci a kontrolu pandemie covid-19 s cílem zajistit „jednoduché, bezpečné a skvělé“ zimní olympijské a paralympijské hry v roce 2022.

Han, také člen Stálého výboru Politického byra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a vedoucí skupiny dohlížející na přípravy her Peking 2022, učinil poznámky během inspekční cesty na několika místech v Pekingu včetně Národního ledního oválu, Zimní olympijské vesnice, Hlavního mediálního centra, Národního krytého stadionu a Národního centra vodních sportů.

Han poznamenal, že pandemie je pro organizátory her přísnou zkouškou, a vyzval všechny, aby byli neustále ostražití a přísně dodržovali opatření proti covid-19.

Vzhledem k tomu, že do zimních olympijských her zbývá pouhých 50 dní, Han také vyzval k pevnému úsilí v závěrečných přípravách na místech a podpůrných zařízeních, aby byl zajištěn hladký průběh her.

Han zdůraznil, že kromě pořádání velké sportovní události by tato místa měla sloužit čínskému programu „Fitness pro všechny“ a sloužit po skončení zimních olympijských her široké veřejnosti.

Zimní olympijské hry v Pekingu 2022 se budou konat od 4. do 20. února a následně zimní paralympiáda od 4. do 13. března.

Čínská metropole se má stát prvním městem, které bude hostit letní i zimní olympijské hry.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *