Čínský vicepremiér jedná s britským ministrem financí o posílení bilaterální spolupráce

Čínský vicepremiér Chu Chun-chua v úterý telefonoval s britským ministrem financí Rishi Sunakem o prosazování bilaterální praktické spolupráce.

Hu, který za Čínu vede čínsko-britský hospodářský a finanční dialog, poznamenal, že čínský prezident Si Ťin-pching a britský premiér Boris Johnson v dosáhli nedávném telefonním hovoru důležitého konsenzu o posílení vztahů a posílení spolupráce mezi oběma zeměmi.

Čínská strana je připravena spolupracovat s britskou stranou na realizaci konsenzu dosaženého oběma vůdci a dosáhnout nového pokroku v praktické spolupráci, řekl Hu.

Hu očekává, že se obě země setkají na půli cesty, posílí výměnu a spolupráci v obchodu, investicích, financích a dalších oblastech a budou neustále rozšiřovat a prohlubovat praktickou spolupráci.

Sunak, který vede britskou delegaci, řekl, že jeho země přikládá velký význam vztahům s Čínou, je připravena prohloubit bilaterální hospodářskou a finanční spolupráci s Čínou, posílit spolupráci v oblasti změny klimatu, zelených financí, hospodářství, obchodu a investic a prosazovat nový pokrok v bilaterálních vztazích.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *