Čínské a egyptské společnosti podepisují dohody na podporu zelené dopravy v Egyptě

Čínská společnost Weichai Group a egyptská Geyushi Motors podepsaly tento týden v Káhiře dohody o spolupráci v oblasti ekologické dopravy, výroby plynových láhví a dalších, uvedlo v úterý večer čínské velvyslanectví v Egyptě.

Slavnostního podpisu, který se konal v neděli, se zúčastnil čínský velvyslanec v Egyptě Liao Liqiang, egyptský ministr obchodu a průmyslu Nevine Gamea a státní ministr pro vojenskou výrobu Mohamed Morsy.

Liao řekl během 8. ministerské konference Fóra o spolupráci mezi Čínou a Afrikou, že Čína a Afrika společně zavedou devět projektů na podporu obchodu, investic a zeleného rozvoje, což se shoduje s egyptskou národní strategií podpory zelené transformace energetické a průmyslové struktury a dosažení udržitelného rozvoje.

„Národní strategie pro transformaci a udržitelný rozvoj se mezi oběma stranami shodují,“ dodal Liao s tím, že Čína bude i nadále povzbuzovat a podporovat aktivní účast čínských společností v egyptských projektech zeleného rozvoje, aby byly pro obě země a národy co nejlepší.

Gamea řekl, že obchodní a průmyslová spolupráce je důležitou součástí komplexního strategického partnerství mezi Egyptem a Čínou, protože arabská země se zavázala k rozvoji čisté a obnovitelné energie a snaží se dosáhnout cílů udržitelného rozvoje.

„Egyptská strana vítá více čínských společností, které investují a zahajují podnikání v Egyptě, zejména účast na zelené spolupráci a lokalizovaných výrobních projektech,“ dodal.

Morsy také vyjádřil ochotu Egypta dále rozšiřovat a prohlubovat spolupráci s Čínou v různých oblastech, zejména v oblasti čisté energie a lokalizovaných výrobních projektů, s cílem podpořit větší rozvoj komplexního strategického partnerství mezi Egyptem a Čínou.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *