Čínská značka likéru TingHua vytváří vícesmyslový zážitek z degustace baijiu

Čínský výrobce likéru TingHua se sídlem ve městě I-pin (Yibin) v provincii S‘-čchuan (Sichuan) na jihozápadě Číny nedávno představil svůj nový produkt TingHua baijiu (druh čínského likéru), který se vyznačuje jedinečným pětistupňovým chuťovým zážitkem.

Podle Zhang Xuefenga, předsedy Qinghai Spring Medicinal Resources Technology Co., Ltd. a hlavního designéra TingHua baijiu, tento likér znamená průlom v tradiční čínské technice výroby likéru, která zlepšuje chuť i hodnotu pití.

Pětistupňový chuťový zážitek z ochutnávky TingHua baijiu přidává dva další kroky, tj. naslouchání a s​​palování, k běžnému třístupňovému zážitku obsahujícímu pozorování, čichání a ochutnávání. Byly také představeny speciálně navržené vinné sady, které spotřebitele vedly k vícesmyslovému zážitku.

„Zda je baijiu dobré, poznáte tak, že mu nasloucháte,“ řekl Zhang a vysvětlil, že ve starověké Číně lidé, kteří baijiu vyrábějí, naslouchali zvuku praskajících bublin, aby mohli posoudit, zda je likér správně vypálený.

Důvodem, proč TingHua zařazuje do svého degustačního zážitku techniku s​​palování, je to, že baijiu různých kvalit může po spálení vypadat jinak, vonět a mít různé teploty po dohoření, v takovém případě mívá baijiu TingHua příjemnou ovocnou vůni.

Pětistupňová degustace je vhodná pro TingHua baijiu, protože do likéru bylo přidáno více příchutí ve srovnání s většinou typů tradičního baijiu, což spotřebitelům umožňuje cítit jeho aroma, jak uvádí Liu Lingxiao, spoluvývojář TingHua baijiu a zástupce generálního ředitele Qinghai Spring.

„Použití nových technik pálení také umožňuje, aby TingHua baijiu mělo uklidňující a osvěžující chuť, která přináší příjemný pocit,“ dodal Liu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *