Čínská společnost JCS nabízí zambijským malým obchodníkům s potravinami čisté a bezpečné obchodní prostory

Přístup k obchodním prostorům je pro mnoho malých obchodníků s potravinami v Zambii výzvou.

Z tohoto důvodu se společnost Jihai Central Sports (JCS) Company Limited, čínský subjekt působící v Zambii, rozhodla poskytnout místním malým obchodníkům s potravinami v Lusace, hlavním městě Zambie, čisté a cenově dostupné obchodní prostory.

JCS Food Market je iniciativou JCS, obchodního komplexu, který se nachází v oblasti Longacres v Lusace.

Jedna z obchodníků, Maria Mukela (48), která se specializuje na prodej široké škály suchých potravin, vysvětlila, že obchodní zařízení je jedinečné v tom, že obchodníkům nabízí dobré pracovní prostředí, které podporuje růst.

„Toto místo je čisté a obchodníci mají přístup k čistým obchodním prostorám i čistým hygienickým zařízením. To je důvod, proč trh s potravinami přitahuje střízlivé a zralé zákazníky,“ řekla nadšená Marie, která obchoduje z JCS Food Market již téměř šest let.

Dále uvedla, že JCS Food Market také slouží jako odrazový můstek pro větší obchodní příležitosti pro drobné obchodníky s potravinami.

„Dostala jsem zakázky na dodávky obrovského množství suchých potravin pro soukromé i veřejné subjekty. To mi umožnilo růst mého podnikání,“ prozradila Marie.

Šestatřicetileté Doreen Songiso, která na trhu JCS Food Market obchoduje již téměř pět let, dal tento prostor šanci obchodovat v bezpečném prostředí.

„Nemusím se obávat stěhování z místa na místo zvláště v období dešťů, jako je tomu u většiny drobných obchodníků s potravinami, kteří operují z ulice,“ vysvětlila Doreen.

Dodala, že JCS Food Market nabízí malým obchodníkům s potravinami možnost komunikovat s lidmi různých národností a původu, což je užitečné pro obchodníky, kteří se chtějí pustit do mezinárodního obchodu.

Pravidelný zákazník, Joe Mwake (45) uvedl, že čisté životní prostředí povzbudilo mnohé, aby pokračovali v nákupu zemědělských produktů na JSC Food Market.

„Tento trh s potravinami má nejen širokou škálu ovoce a zeleniny, ale je také neustále čistý. Nakupuji tu zeleninu a ovoce od roku 2015, kdy začali fungovat obchodníci s ovocem a zeleninou,“ řekl Joe.

Podle provozního ředitele JCS Food Market Operations Billyho Ng’ambi existuje asi 39 malých obchodníků s potravinami, z nichž většinu tvoří Zambijci, kterým byly v zařízení přiděleny obchodní prostory.

„Máme 26 obchodníků s čerstvým ovocem a zeleninou a 13 obchodníků s různými sušenými potravinami. Produkty pocházejí z místních i mezinárodních zdrojů,“ řekl ředitel Ng’ambi.

Zmínil také, že JCS Food Market, který přitahuje místní i mezinárodní návštěvníky, má restaurace, které nabízejí asijskou kuchyni, a má také sportovní a fitness centra.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *