Čínská společnost Huayou Cobalt získá zimbabwský lithiový důl Arcadia za 422 milionů USD

Nový čínský výrobce kovů pro energetiku Zhejiang Huayou Cobalt Co., Ltd. ve středu oznámil, že společnost dále rozšíří své globální podnikání akvizicí zimbabwského projektu Arcadia Lithium za 422 milionů amerických dolarů (asi 9,35 miliardy korun), uvedl ve čtvrtek Shanghai Securities News.

Očekává se, že transakce bude provedena mezi Huayou International Mining, dceřinou společností Huayou Cobalt, a Prospect Minerals Pte Ltd (PMPL), dceřinou společností Prospect Resources Ltd, lithiové společnosti kótované v Austrálii a Singapuru.

Huayou International Mining zaplatí 378 milionů amerických dolarů na získání 87procentního podílu PMPL ve společnosti Prospect Lithium Zimbabwe (Pvt) Ltd (PLZ), vlastníka projektu Arcadia Lithium.

Čínská společnost zároveň souhlasila se zaplacením 44,24 milionu USD na nákup šestiprocentního podílu PLZ od profesora Kingstona Kajese a sedm procent od Tamari Trust, dalších dvou akcionářů PLZ.

Po dokončení transakce bude Huayou International Mining držet 100procentní podíl v PLZ spolu s přidruženou mezipodnikovou půjčkou.

Podle Huayou Cobalta je akvizice PLZ pro společnost důležitým krokem k rozšíření působnosti a zlepšení komplexní konkurenceschopnosti prostřednictvím vybudování integrovaného průmyslového řetězce materiálů pro lithiové baterie a zvýšení kapacity samozásobování zdrojů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *