Čínská elektrická vozidla získávají v Evropě stále větší popularitu

Čínští výrobci automobilů se stále oblíbenějšími modely elektrických vozidel pokračují v cestě na evropský trh.

Například letos NIO, čínská společnost vyrábějící elektromobily založená v roce 2014, začala dodávat svůj model ES8 uživatelům v Norsku.

V září tohoto roku společnost China Great Wall Motor na autosalonu v německém Mnichově představila model vozu Coffee 01, plug-in hybridní elektrické vozidlo (PHEV).

Analytici poznamenali, že s výhodami dlouhého dojezdu a konkurenceschopnými cenami se čínská elektrická vozidla na evropském trhu těší rychlému rozvoji.

Vezměme si jako příklad MG, v prvních 11 měsících roku 2021 MG, model čistě elektrického vozidla společnosti SAIC Motor, představoval 1,9 procenta prodeje nových vozů ve Spojeném království, čímž překonal Hondu a Mazdu. Podle japonského listu Nihon Keizai Shimbun jen v listopadu jeho podíl vzrostl na 3,6 procenta, téměř stejně jako Nissan a Ford.

Mezitím jak MG, tak NIO aktuálně získaly pětihvězdičkové hodnocení z Evropského programu hodnocení nových automobilů (Euro NCAP), pokud jde o hodnocení jejich bezpečnosti.

Kromě toho NIO představilo také technologii přepínání baterií, která je v současné době lokálně nedostupná. Také upgradoval hardwarové funkce prostřednictvím cloudu a přinesl evropským uživatelům nový inteligentní digitální zážitek.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *