Čína vydala první bílou knihu o kontrole vývozu

Čína ve středu vydala svou první bílou knihu o kontrole vývozu, aby poskytla úplný obraz souvisejících politik a pomohla mezinárodnímu společenství lépe pochopit svou pozici.

Dokument nazvaný „China’s Export Controls“ a vydaný Informační kanceláří Státní rady rozpracoval pozici Číny, její instituce a postupy při zlepšování řízení vývozu, jakož i její závazky a opatření k ochraně světového míru a rozvoje a bezpečnosti na národní a mezinárodní úrovni.

Hlavní část bílé knihy se skládá ze čtyř částí: základní postoj Číny ke kontrole exportu, pokračující zlepšování právního a regulačního systému pro kontrolu exportu, modernizace systému kontroly exportu a mezinárodní výměna a spolupráce.

Svět prochází hlubokými změnami v měřítku nevídaném za celé století, s nárůstem destabilizujících faktorů a nejistot, narušením mezinárodní bezpečnosti a pořádku a výzvami a hrozbami pro světový mír, uvádí bílá kniha.

Bílá kniha zdůraznila, že spravedlivá, rozumná a nediskriminační opatření na kontrolu vývozu jsou stále důležitější pro řešení mezinárodních a regionálních bezpečnostních rizik a výzev a pro ochranu světového míru a rozvoje.

Čína prosazuje holistický přístup k národní bezpečnosti a podniká aktivnější kroky k integraci do procesu ekonomické globalizace, uvedla bílá kniha.

Vybudování otevřenější ekonomiky a mírumilovnější Číny se země snaží dosáhnout zdravou interakcí mezi vysoce kvalitním rozvojem a zaručenou bezpečností, modernizací svého režimu kontroly exportu a dosažením nového pokroku ve správě kontroly exportu, uvádí bílá kniha.

Čína převezme svou odpovědnost z globální perspektivy, bude svědomitě plnit své mezinárodní závazky a posílí mezinárodní výměnu a spolupráci, uvádí bílá kniha.

Země přijme konkrétní opatření, aby se zapojila do mezinárodní koordinace kontroly vývozu, dosáhla pokroku v souvisejících mezinárodních procesech a spolupracovala se všemi ostatními zeměmi při budování globálního společenství sdílené budoucnosti a poskytování silné podpory světovému míru a rozvoji, uvádí dále bílá kniha.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *