Čína a země ASEAN hledají spolupráci v oblasti průmyslového designu

Ve středu se ve městě Liou-čou (Liuzhou) v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) konalo 4. fórum průmyslového designu a inovací Číny a ASEAN, uvedli organizátoři.

Cílem fóra bylo dále podporovat inovace průmyslového designu a výměnu mezi Čínou a zeměmi Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) a vytvořit platformu spolupráce pro vědecké a technologické inovace.

S tématem společného budování regionálního vědeckého a technologického inovačního centra Čína-ASEAN se tato akce konala současně online i offline a přilákala řadu zástupců vlád a podniků z Číny a zemí ASEAN.

Po čtyřech letech vývoje se fórum stalo vzorem výměny a spolupráce mezi ASEAN a Čínou v této oblasti, řekl Danuch Tanterdtid, náměstek ministra pro vysoké školství, vědu, výzkum a inovace Thajska.

Oficiálně dodal, že Thajsko využije této příležitosti k podrobné diskusi o spolupráci a o tom, jak společně realizovat inovativní průmyslový rozvoj mezi národem jihovýchodní Asie a Čínou.

Inovace a rozvoj jsou společnými aspiracemi Číny a zemí ASEAN, řekl Tian Guanglei, zástupce ředitele obchodní a investiční divize ASEAN-China Center.

Na akci se také konalo předávání cen v soutěži průmyslového designu Čína-ASEAN. Bylo vybráno a oceněno 39 z více než 5700 příspěvků z Číny, Indonésie, Singapuru, Thajska a dalších zemí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *