Čína a Francie slibují posílení hospodářské a finanční spolupráce

Čínský vicepremiér Chu Chunhua a francouzský ministr hospodářství a financí Bruno Le Maire v pondělí prostřednictvím videomostu spolupředsedali osmému čínsko-francouzskému hospodářskému a finančnímu dialogu na vysoké úrovni.

Hu řekl, že pod vedením obou hlav států dosáhla praktická spolupráce mezi Čínou a Francií nového a pozitivního pokroku, dvoustranný obchod dosáhl rekordní výše, obousměrné investice rychle rostly, zemědělská spolupráce dosáhla pozoruhodných výsledků a spolupráce v nově se rozvíjejících oblastech neustále roste.

Čína je připravena spolupracovat s francouzskou stranou na realizaci konsenzu dosaženého oběma hlavami států, tj. na posílení spolupráce v mezinárodních a multilaterálních záležitostech tváří v tvář pandemii covid-19 a prohloubení vzájemně prospěšné spolupráce v klíčových oblastech, řekl Hu.

Obě země by měly upevnit a rozšířit spolupráci na velkých projektech a snažit se vytvořit dobré prostředí pro obchod a investice, aby posunuly spolupráci mezi Čínou a Francií na vyšší úroveň a dodaly nový impulz jejich bilaterálnímu komplexnímu strategickému partnerství, řekl vicepremiér.

Le Maire ze své strany řekl, že Francie přikládá velký význam bilaterálním vazbám a je rozhodnuta pracovat s Čínou na dalším prohloubení hospodářské a finanční spolupráce.

Francie je připravena posílit komunikaci a koordinaci s Čínou v multilaterálních otázkách včetně reakce na změnu klimatu, ochrany biodiverzity a reformy WTO, uvedl francouzský ministr.

Francie doufá, že prohloubí spolupráci s Čínou v oblasti zemědělství, financí a trhu třetích stran a podpoří bilaterální pragmatickou spolupráci s cílem dosáhnout dalších pozitivních výsledků, dodal.

Dialog dosáhl 54 bodů shody.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *