Cchen-si směřuje k zelenému, vysoce kvalitnímu rozvoji průmyslu kamenných materiálů

Město Cchen-si (Cenxi) v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) urychluje zelenou transformaci svého průmyslu kamenných materiálů s cílem vybudovat si průmyslovou zónu pro těžbu žuly, ekologickou průmyslovou základnu pro recyklaci kamene a také národní demonstrační oblast zelených dolů.

Cchen-si, město na úrovni okresu Wu-čou (Wuzhou), oznámilo své ambice během pátého veletrhu China Stone and Building Materials Expo, který se konal od 8. do 12. prosince.

Expo s tématem „vybudujte kamenné hlavní město s ekologickým myšlením a vitalitou“ přilákalo přibližně 289 podniků a během slavnostního zahájení bylo uzavřeno 16 projektů souvisejících s těžbou a zpracováním kamenného materiálu.

Podle Luo Weixionga, městského stranického tajemníka, uzavřelo Cchen-si díky tomuto veletrhu smlouvy o nákupu a prodeji kamenných produktů ve výši více než 20 miliard jüanů (asi 70 miliard Kč) a podepsala 78 investičních projektů v posledních čtyřech letech. Expo se postupně vyvinulo v jednu z nejvlivnějších a nejznámějších odborných výstav kamene v Číně.

Jako hlavní výrobní základna žuly v Číně mělo město Cchen-si k říjnu 2021 114 kamenných průmyslových podniků nad určenou velikost s výstupní hodnotou dosahující 8,12 miliardy jüanů (asi 28,5 miliardy Kč), které nabízejí zaměstnání pro 12 000 lidí.

Město zahájilo konsolidaci, modernizaci a transformaci kamenného průmyslu v roce 2012 restrukturalizací předchozích 308 rozptýlených podniků na 59 větších. Město prosazuje technologické upgrady a dosud postavilo 10 dolů na zelenou žulu. Také je průkopníkem nových zpracovatelských technik, které zdvojnásobují výtěžnost surovin a zároveň přinášejí podnikům komplexní využití pevného odpadu, aby dosáhly efektivního využití zdrojů.

Projekt ekologického průmyslového parku na recyklaci kamene s celkovou investicí 30 miliard jüanů (asi 105 miliard Kč) z roku 2020 je nyní ve výstavbě a je naplánován s uceleným průmyslovým řetězcem těžby, designu, zpracování, obchodování a logistiky žulového kamene.

Expo a průmysl kamene jsou pro Cchen-si zlatou kartou s kořeny v Kuang-si a vizí pro rozsáhlý trh ASEAN i celý svět, poznamenal Luo.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *