13. kulturní festival Chen Jinggu se koná ve městě Ning-te v provincii Fu-ťien

Kulturní festival Chen Jinggu, třídenní velký festival oslavující mořskou bohyni Chen Jinggu začíná v neděli v chrámu předků paláce Lin-šuej (Linshui) ve městě Ning-te (Ningde) v okrese Ku-tchien (Gutian) provincie Fu-ťien (Fujian) na jihovýchodě Číny.

Chen Jinggu, paní z Lin-šuej, byla uctívána jako ochránkyně těhotných žen a dětí a přilákala více než 120 milionů věřících po celém světě, z nichž většina pochází z provincií Fu-ťien a Tchaj-wan.

Po tisících letech dědictví se folklorní víra Chen Jinggu, která pocházela z palácového chrámu Lin-šuej v okrese Ku-tchien, stala důležitou součástí místní kultury a rozšířila scůj vliv na čínské komunity po celém světě.

Ve snaze propagovat vzájemné vazby nabízí festival řadu aktivit při kulturních výměnách a výstavách produktů, aby přilákal investice a další talenty.

Podle Zhang Chenghui, okresního stranického tajemníka, se okres Ku-tchien snaží rozšiřovat folklorní přesvědčení Chen Jinggu jako kulturní pouto spojující lidi napříč Tchajwanským průlivem investováním do výstavby scénických míst a produkcí souvisejících divadelních her a dokumentů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *