V Pekingu a Moskvě začíná 3. Čínsko-ruské energetické obchodní fórum

V pondělí začíná třetí Čínsko-ruské energetické obchodní fórum, které je přístupné účastníkům online i offline s centry zřízenými v Pekingu a Moskvě.

Objem obchodu se zemním plynem, uhlím a elektřinou mezi Čínou a Ruskem stabilně roste a hraje pozitivní roli při zajišťování dodávek energie pro Čínu, uvádí National Energy Administration (NEA), přední čínský úřad pro energetické plánování.

V prvních třech čtvrtletích letošního roku dosáhl čínsko-ruský energetický obchod 34,9 miliardy dolarů, což představuje 34,3 procenta celkového bilaterálního obchodu. Objem obchodu se zemním plynem a uhlím mezi oběma zeměmi vzrostl meziročně o více než 60 procent, zatímco obchod s elektřinou meziročně vzrostl o 1,4 procenta s objemem 2,38 miliardy kWh.

Obchod s elektřinou mezi Čínou a Ruskem vzrostl ve 4. čtvrtletí na 1,64 miliardy kWh z původně plánovaných 700 milionů kWh a očekává se, že za celý rok dosáhne 4 miliardy kWh, meziročně téměř o jednu třetinu více.

Oba národy  posílily i spolupráci v energetických projektech, jako jsou jaderná elektrárna Tianwan a budovaná jaderná elektrárna Xudabao.

Kromě toho se podniky z obou stran aktivně zapojují do průmyslové spolupráce, jako je ropný, plynárenský a chemický průmysl, výroba elektřiny ze zemního plynu, obnovitelné zdroje energie a technologické inovace.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *