Nákladní vlak z Číny do Evropy usnadňuje hladký vánoční export

Speciální čínsko-evropský nákladní vlak s vánočním zbožím je na cestě do německého Duisburgu, odkud bude zásilka expedována do dalších evropských zemí včetně Polska, Belgie, Švédska, Francie a Nizozemska.

Vlak naložený 50 TEU (20stopá ekvivalentní jednotka) zboží v hodnotě 20 milionů jüanů (asi 69 milionú Kč) odjel z jihočínského města Šen-čen (Shenzhen) 5. listopadu a očekává se, že do Evropy dorazí přibližně po 16 dnech, řekla v pondělí celní správa v Šen-čenu.

Po vývozních artiklech, jako je oblečení, obuv, fitness vybavení, elektrické krby, LED osvětlení a autodíly, které se vyrábějí hlavně v provinciích Kuang-tung (Guangdong) a Fu-ťien (Fujian), je během vánočních nákupů v Evropě vysoká poptávka.

Speciální nákladní služba byla spuštěna, aby splnila naléhavé požadavky přeshraničních společností elektronického obchodování v oblasti Kuang-tung–Hongkong–Macao a okolních městech.

„Září a říjen znamenají vrchol sezony pro zásilky a objednávky na vánoční trh. V námořní a pozemní dopravě však letos kvůli pandemii covid-19 došlo ke kapacitním omezením,“ řekl Wang Ping, zástupce generálního ředitele společnosti International Supply Chain Service Co., Ltd. s tím, že bez vlakové dopravy by výrobci možná museli zvolit dražší leteckou přepravu.

Vlaková doprava může snížit náklady na přepravu o 30 procent ve srovnání s námořními trasami a jen asi 20 procent nákladů na leteckou přepravu, dodal Wang a vyjádřil svou radost z „včasného“ zajištění služby.

Trasa Šen-čen–Duisburg o délce 13 438 km, která byla zahájena v srpnu 2020, patří mezi nejdelší nákladní vlakové linky mezi Čínou a Evropou. Do konce října odbavila 131 vlakových souprav a přepravila 81 400 tun zboží v hodnotě více než 3,4 miliardy jüanů (asi 11,7 miliardy Kč).

Počet nákladních vlaků mezi Čínou a Evropou zaznamenal od začátku roku 2021 silné tempo růstu, přičemž celkový počet meziročně vzrostl o 32 procent a na konci srpna dosáhl počtu 10 030, jak ukazují údaje společnosti China State Railway Group Co., Ltd. .

Během tohoto období přepravily nákladní vlaky přibližně 964 000 kontejnerů TEU se zbožím, což je o 40 procent více než ve stejném období roku 2020.

Nákladní vlaky mezi Čínou a Evropou jezdící na 73 trasách přepravily zboží do více než 170 měst ve 23 evropských zemích. Vlakové služby také zajišťovaly dopravní podporu pro hospodářský a sociální rozvoj v zemích a regionech podél Hedvábné stezky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *