Mladí spotřebitelé pohánějí růst čínských domácích značek

Při letošní nákupní horečce Singles‘ Day zaplnily nákupní košík vysokoškolského studenta z jihozápadní čínské samosprávy Čchung-čching (Chongqing) Wang Xinyi převážně  domácí značky.

„Většina z nás si dnes vybírá domácí produkty, protože jsou cenově výhodné a mají vysokou kvalitu,“ řekl Wang, který na nákupním festivalu minulý týden nakoupil věci denní potřeby, oblečení a digitální produkty místních značek.

Wang je jedním z mnoha mladých Číňanů, kteří stále častěji volí domácí značky, které chápou potřeby spotřebitelů a zahrnují tradiční čínský styl a kulturu.

Podle zprávy zveřejněné v září platformou pro řešení velkých dat Aurora Mobile téměř 70 procent Číňanů narozených po roce 1990 a přibližně 80 procent Číňanů narozených po roce 2000 upřednostňuje nákup domácích značek pro svou každodenní spotřebu.

Podobná zpráva, kterou společně zveřejnil internetový gigant Baidu a institut People.cn, také ukázala, že zájem Číňanů o domácí produkty vzrostl o 528 procent ve srovnání s obdobím před 10 lety.

Zlepšení kvality a brandingu dodalo impulz domácím produktům v rostoucích sektorech včetně oděvů, automobilů a kosmetiky, jejichž popularita byla letos trojnásobná oproti zahraniční konkurenci, uvádí zpráva.

Mumu (pseudonym), postgraduální studentku zahraničních studií na Pekingské univerzitě, začala přitahovat místní značka kávy pro její kvalitu a povědomí o životním prostředí.

„Nasbíráte-li určitý počet kávových krabic, můžete je následně vyměnit za jiné produkty. Pro lidi, jako jsme my, kteří se starají o životní prostředí, je to opravdu povzbudivé,“ řekla.

Kromě kvalitních a přizpůsobených produktů se domácí značky staly mezi mladými spotřebiteli hitem díky inovativnímu využití tradičních čínských prvků a kultury, dodala Mumu.

Aby přilákalo mladé zákazníky, vytvořilo Palace Museum, jedno z nejnavštěvovanějších muzeí na světě, kolekci kosmetických produktů inspirovaných tradiční čínskou architekturou a astrologií.

„Některé návrhy s tradičními čínskými prvky, jako jsou jeřáb a fénix nebo reliéfní vzory, mě vždy osloví,“ řekl Pu Dongfang, student z univerzity v Čchung-čching (Chongqing).

Pevné nadšení pohánělo růst domácích značek během letošního nákupního šílenství Singles‘ Day. Obrat Anta Sports, největší čínské společnosti zabývající se sportovním oblečením, přesáhl ke konci 11. listopadu 4,65 miliardy jüanů (asi 16 miliard Kč) na různých platformách elektronického obchodu, což je meziroční nárůst o 61 procent, uvedla společnost.

Odborníci tvrdí, že vzestup domácích značek není omezen na růst údajů o spotřebě, ale spíše na uznání rostoucí síly země v kultuře, technologii a ekonomice.

Mladí spotřebitelé, reprezentovaní lidmi narozenými po roce 2000, kteří vyrostli v době, kdy se ekonomika a bohatství země rozvíjely, se mohou pochlubit silnější sebedůvěrou a vyšším smyslem pro národní identitu než ostatní skupiny, podle zprávy o této generaci zveřejněné čínským internetovým obrem, společností Tencent.

Mumu doufá, že místní značky budou pokračovat ve zlepšování designu a kvality svých produktů a pokračovat v inovacích, aby vyhovovaly vyvíjejícím se potřebám čínských zákazníků.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *