Maloobchodní tržby v Číně v říjnu vzrostly o 4,9 procenta

Čínský maloobchodní prodej spotřebního zboží v říjnu meziročně vzrostl o 4,9 procenta, ukázaly pondělní údaje Národního statistického úřadu (NSÚ).

Maloobchodní prodej spotřebního zboží v zemi podle NSÚ v říjnu činil přibližně 4,05 bilionu jüanů (asi 14 bilionů Kč).

Oproti říjnu 2019 se toto číslo zvýšilo o 9,4 procenta, což znamená dvouletý průměrný růst na 4,6 procenta, uvedl NSÚ.

V období od ledna do října činil celkový maloobchodní prodej spotřebního zboží v Číně 35,85 bilionu jüanů (asi 125 bilionů Kč), což je meziročně o 14,9 procenta více.

Říjnové číslo odráží odolnost oživení čínské spotřeby, zdůrazňující stálý nárůst prodeje spotřebního zboží, stejně jako silný vnitřní impulz a nové vzorce spotřeby podporující růst, uvedl mluvčí NSÚ Fu Linghui.

Za prvních 10 měsíců vzrostly čínské online maloobchodní tržby meziročně o 17,4 procenta a dosáhly zhruba 10,38 bilionu jüanů (asi 36 bilionů Kč), ukázala data NSÚ.

Ale složité a rychle se měnící mezinárodní prostředí, zuřící pandemie a sporadický nárůst domácích případů covid-19 stále omezují konzumní aktivity, které vyžadují osobní kontakt, varoval Fu.

Vyjádřil však přesvědčení, že oživení čínské ekonomiky, expanze zaměstnanosti, zvýšení příjmů z bydlení a zlepšení sociální záchranné sítě udrží růst spotřeby.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *