Logistická jednotka Alibaba Cainiao otevírá evropské centrum v Belgii

Cainiao Network, logistická pobočka čínské Alibaba Group, v pondělí oficiálně otevřela svůj první chytrý logistický uzel na letišti v belgickém Lutychu.

Chytrý hub, největší svého druhu v Evropě, je klíčovou součástí dohody uzavřené v roce 2018 mezi skupinou Alibaba a belgickou vládou o připojení ke globální iniciativě Electronic World Trade Platform (eWTP), jejímž cílem je snížit překážky globálního obchodu pro malé a střední podniky prostřednictvím e-commerce.

Výstavba chytrého hubu začala na konci roku 2019. Nabízí nové přímé spojení pro belgické obchodníky na nové trhy.

Zařízení o rozloze 30 000 metrů čtverečních je rozděleno na dvě části: 12 000 metrů velkou leteckou nákladní stanici pro rychlý tranzit zboží pro export i import mezi letištěm a „pevninou“; a třídicí centrum balíků o rozloze 18 000 metrů čtverečních, které organizuje balíky podle jejich destinací po celé Evropě.

Zařízení je vybaveno nejnovějšími digitálními technologiemi a navrženo tak, aby zefektivnilo služby terminálového provozu digitalizací toku zboží mezi Čínou a evropským blokem.

„Tento e-hub v Lutychu je vybaven nejen zařízením a digitálním řídicím systémem z Číny, ale také vysoce kvalitními automatizovanými stroji a zkušenými evropskými operátory,“ řekl Zhang Chi, charge d’affaires čínského velvyslanectví v Belgii.

„Integrace nejlepších zdrojů našich dvou stran, která umožní optimalizovat logistickou efektivitu tohoto uzlu v Lutychu, pomůže upevnit důležitou pozici Belgie a Valonského regionu jako logistických uzlů v Evropě a zároveň posílí čínsko-belgickou spolupráci na Hedvábné stezce,“ řekl Zhang.

„Cainiao je ambiciózní a inovativní partner, který nás nutí znovu objevovat a stále se zlepšovat,“ komentoval Frederic Jacquet, výkonný ředitel (CEO) letiště v Lutychu. „Stejně jako další důležití partneři letiště v Lutychu nám i společnosti Cainiao pomůže růst v oboustranně výhodném vztahu, který nachází svůj plný smysl v našich rozvojových projektech.“

Během předchozích měsíců najala společnost Cainiao spolu s místními partnery více než 200 místních lidí, kteří budou pracovat v jejích provozech. Očekává se, že projekt po dosažení plného rozsahu vytvoří 900 pracovních míst. Cainiao plánuje v budoucnu postavit v Lutychu i další provozy.

Cainiao Network, založená v roce 2013, je globální průmyslová internetová společnost a oficiální platforma pro sledování zásilek skupiny Alibaba.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *