Libanonsko-čínský pár se zavázal k podpoře přátelství mezi oběma zeměmi

Zatímco Libanon a Čína slaví 50. výročí navázání svých diplomatických styků, 20. výročí svatby oslavují i libanonský muž Edmond Ibrahim a jeho čínská manželka Zhao Ying.

Počátkem 90. let, veden od raného dětství svým zájmem o přírodní léky a veganství, odjel Edmond do Číny, kde dostal šanci naučit se čínský jazyk a specializovat se na čínskou medicínu.

„S historií dlouhou tisíce let je čínská medicína lékařským systémem, který ztělesňuje filozofickou směs buddhismu, taoismu a konfuciánství, kde lze nalézt různé druhy kultury,“ řekl Edmond společnosti Xinhua.

Pár věří, že jejich vášeň pro vzájemné poznávání kultur přispěla k jejich osobnímu růstu.

„Edmond mi pomáhá ještě lépe porozumět mé kultuře a ponořit se do kořenů života a štěstí,“ řekla Zhao společnosti Xinhua s tím, že skutečné rodinné hodnoty jejího manžela prohloubily její vazby k Libanonu.

„Rodinné vazby a osobní vztahy jsou v Číně i Libanonu vysoce ceněny,“ dodala.

Edmondova láska k rodině, jeho péče o pacienty a jeho oddanost studiu během života v Číně jsou pro Zhao tak atraktivní, že prohloubily její lásku k němu.

„Čínská medicína není jednoduchý obor, který vyžaduje, aby student vynaložil velké úsilí na studium, analýzu a praxi, ale Edmondovi se ji úspěšně podařilo zvládnout. Věřím, že je to odraz toho, jak Libanonci pozorují svět a vstřebávají cenné prvky z různých civilizací a kultur,“ řekla.

Mladá žena oceňuje Libanonce, kteří prošli různými bolestnými krizemi, ale vždy dokázali přežít a povstat ještě silnější.

„Libanonci, kteří procházejí mnoha konflikty a válkami, stále stojí pospolu a nikdy se nevzdávají… Jsem ohromena tím, jak byl Bejrút zničen zemětřesením a tsunami, ale v historii byl šestkrát přestavěn,“ řekla.

Edmonda také ohromilo silné pouto čínského lidu ke své zemi.

„Silný management a transparentnost ve vládnutí Číny na mě udělaly velký dojem. Pouze když jsou lidé jednotní a sdílejí stejný rozvojový cíl, můžeme věci dělat lépe a snadněji. To je důvod, proč Čína, země s největším počtem obyvatel na světě, je po všech stránkách dobře řízena,“ řekl.

Poté, co zůstala dlouhou dobu v Libanonu, Zhao zažila vývoj bilaterálních vazeb. Pro další zintenzivnění mezilidské výměny mezi oběma zeměmi založila v roce 2008 Čínsko-arabskou asociaci pro podporu kulturní a obchodní výměny, když přijala čínské zástupce cestovních kanceláří na podporu cestovního ruchu v Libanonu.

Kromě toho byla Zhao svědkem založení Konfuciova institutu v Libanonu v roce 2006 a čtyři roky působila jako člen řídícího týmu.

Po léta publikovala články prostřednictvím čínských médií a propagovala Libanon jako jednu z nejatraktivnějších turistických destinací na Blízkém východě.

„Bez propagace bohaté historie a úžasných turistických atrakcí by si Číňané mysleli, že Libanon nabízí jen války a stávky,“ řekla.

Zhao byla nedávno v kontaktu s Jordan Tourism Board kvůli zájezdu v naději, že čínští turisté navštíví různé země v regionu včetně Libanonu, Jordánska, Sýrie, Saúdské Arábie a dalších.

Od roku 2018 se libanonské společnosti účastnily China International Import Expo, řekla, a na výstavě Expo 2019 se stánkem pomohla libanonským účastníkům propagovat jejich produkty včetně vína, čokolády, mýdla a dalších položek.

Pokud jde o Edmonda, jeho krátkodobým plánem je povzbudit libanonské výrobce léků, aby hledali podporu u svých čínských protějšků při výrobě přírodních léků.

„Libanon pak vyveze své přírodní léky do zbytku arabského světa,“ řekl.

Po výbuchu v Bejrútu pár organizoval charitativní aktivity tím, že sbíral peníze od čínské komunity a distribuoval zboží a jídlo místním rodinám.

Čína je připravena podpořit Libanon v různých druzích průmyslového rozvoje, rekonstrukci infrastruktury a zavádění obnovitelné energie, řekl Edmond.

„Moje žena a já jsme vždy připraveni pomoci každému, kdo věří a váží si dlouhodobého přátelství mezi oběma zeměmi,“ řekl.

„Naším osudem bylo se před lety zamilovat, ale naším osudem a slavným posláním je posílit přátelství obou zemí,“ uzavřel Edmond.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *