Laoská vláda plánuje zvýšit export zboží do Číny

Laoská vláda je připravena jednat s provozovateli podniků o výrobě dalšího zboží požadovaného čínskými kupci, řekl laoský premiér Phankham Viphavanh Národnímu shromáždění (NS).

Premiér odpověděl na otázky vznesené během probíhajícího druhého řádného zasedání devátého zákonodárného sboru NS, informoval v úterý místní deník Vientiane Times.

Členové shromáždění se ptali na plán vlády podporovat komerční výrobu spojenou s čínsko-laoskou železnicí, která má být uvedena do provozu v prosinci, aby podpořila ekonomiku.

Vláda bude jednat s Laoskou národní obchodní a průmyslovou komorou s cílem povzbudit podniky, aby investovaly a vyráběly devět kategorií zboží na základě vývozních kvót stanovených čínskou vládou.

„Zjistíme, co plánuje Laoská národní obchodní a průmyslová komora udělat a co chce od vlády, aby usnadnila výrobu,“ řekl zákonodárcům.

Dodal, že vláda je připravena zvážit a nabídnout podpůrné politiky k maximalizaci potenciálu v tomto ohledu.

Laos podle zprávy obdržel kvótu na vývoz dobytka, rýže, banánů, manioku, čaje, vodních melounů, fazolí a gumového latexu do Číny.

Premiér řekl, že Čína přidělila Laosu obrovské kvóty pro prodej dobytka a rýže na svých trzích, ale ve skutečnosti je z nich Laos schopen vyčerpat jen velmi malou část.

Zdůraznil, že je třeba, aby laoští podnikatelé spolupracovali s čínskými protějšky na pěstování plodin pro export do Číny, a uvedl, že by to zjednodušilo požadavky na exportní procedury.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *