Kuang-si se promění v turistickou destinaci světové třídy

Letošní ročník Konference o rozvoji kultury a cestovního ruchu v Kuang-si (Guangxi) se konal ve městě Pej-chaj (Beihai) v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) od neděle do úterý.

Konference předpověděla, že se Kuang-si přemění v turistickou destinaci světové třídy a vybuduje systém s vysoce kvalitními službami, vysoce účinným řízením a mechanismem propagace na vysoké úrovni pro kulturní a turistický průmysl.

Ukázalo se, že Kuang-si urychluje implementaci plánu výstavby města Kuej-lin (Guilin) a jeho tříletý akční plán je v souladu se světovými standardy a zrychluje tempo k vybudování turistického města světové třídy, města kulturní turistiky, lázeňsství a rekreace, stejně jako středisko spotřebního cestovního ruchu.

Mezitím byla zdůrazněna řada turistických projektů, které mají pokročit v tempu výstavby a posílit integrovaný rozvoj, jako je mezinárodní pobřežní letovisko v zálivu Pej-pu (Beibu), turistické středisko International Longevity Tourist Resort ve městě Pa-ma (Bama), turistický pás podél čínsko-vietnamské hranice, ekoturistický pás podél západní řeky a regionální mezinárodní turistické středisko Nan-ning (Nanning).

Kuang-si je okouzlující místo s jedinečnými geografickými výhodami, vynikajícím ekologickým prostředím a etnickou kulturou, lidovými zvyky. Liu Ning, náčelník strany autonomní oblasti Kuang-si Čuang, prohlásil, že je nutné vytvořit celkovou koncepci scénických míst v Kuang-si, prolomit hranice správních oblastí a podporovat rozvoj propojení mezi regiony, městy a scénickými místy.

Během konference byl spuštěn mobilní program integrované servisní platformy Chytrý kulturní tirusmus, který usnadňuje online hodnocení turistických informací a služeb. Turisté mohou prostřednictvím programu realizovat komplexní služby i cestovní stížnosti online.

Během konference bylo podepsáno celkem 33 hlavních projektů spolupráce v oblasti kulturního cestovního ruchu v Kuang-si s celkovou investicí více než 93 miliard jüanů (asi 320 miliard Kč). Konkrétně 17 je nasmlouváno v Beihai s celkovou investicí 81 miliard jüanů (asi 279 miliard Kč), což představuje nový milník v budování kulturního cestovního ruchu v Pej-chaj.

Jako hostitelské město konference od ledna do září letošního roku navštívilo Pej-chaj celkem 38 916 400 domácích turistů, což představuje meziroční nárůst o 57,75 procenta, což odpovídá 100,33 procenta počtu ve stejném období roku 2019.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *