Kanadský youtuber představuje Čchung-čching světu

Kanadský youtuber Alex White při procházce po ulicích jihozápadní čínské metropole Čchung-čching (Chongqing) narážel na jedno milé překvapení za druhým.

Sám Alex White míval před návštěvou města nějaké předsudky. V roce 2019 se s manželkou rozhodli strávit vánoční prázdniny v Číně ve městě s přibližně stejně velkým počtem obyvatel jako jeho domov v Kanadě a objevil Čchung-čching.

Když zkoumal Čchung-čching na internetu, našel málo relevantních výsledků a jeden obrázek dokonce naznačoval, že Čchung-čching je velmi znečištěné město.

Když tam ale skutečně byli, vnitrozemské město na pár působilo daleko lepším dojmem.

„Čchung-čching má úžasnou infrastrukturu, dokonce lepší než New York nebo jakékoli jiné město, kde jsem kdy byl. Jednokolejky křižující budovy jsou úžasně navržené, nemluvě o asi 14 000 mostech, které město má,“ řekl White.

Potěšen kreativním urbanistickým plánováním města Čchung-čching s asi 30 miliony lidí se rozhodl, že město navštíví znovu později. Náhlé vypuknutí pandemie covid-19 však mladému muži stálo v cestě.

Vzhledem k tomu, že být v Číně osobně se dočasně stalo téměř nesplnitelným snem, White pomohl vybudovat personální síť složenou z čínských a zahraničních youtuberů v naději, že usnadní výměnu leteckých záběrů a dalších snímků města.

Pomocí materiálů sdílených prostřednictvím sítě aktualizuje Alex White každý týden na platformě jedno video, které obsahuje pokyny k charakteristickým mostům a mrakodrapům v Čchung-čchingu.

Díla kanadského youtubera s více než 90 000 sledujícími jeho kanálu s názvem Reporterfy Media změnila mnoha lidem dojmy z města a země.

„Mnozí Čchung-čching dobře neznali, dokud neviděli moje video. A toto město si oblíbili a změnili své dřívější názory na Čínu,“ řekl. „To je to, co chci udělat, zanechat starší videa, která jsou nadčasová, vzdělávací a v budoucnu neztratí svou slávu.“

Kromě toho White představil skupinu zahraničních vlogerů iChongqing, místnímu anglickému zpravodajství v Čchung-čchingu, čímž pomohl předvést nejnovější technologický vývoj města a vzkvétající cestovní ruch.

Když se pandemie zmírnila, konečně dostal příležitost v září navštívit Čchung-čching. Ve chvíli, kdy vystoupil z letadla, se nemohl dočkat, až začne natáčet video.

„Nechci zmeškat jediný kousek z mého karanténního procesu a chci to ukázat světu. Myslím, že Čína odvedla chytrou práci,“ řekl. „Když letadlo přistálo, karanténní práce začaly a nenechaly žádný prostor pro potenciální riziko. Technologie, jako je sledování kontaktů, zdravotní QR kód a výsledek testu zobrazený na WeChat, také hodně pomáhá.“

Každý zahraniční vloger v Číně má jako svou múzu město, které inspiruje videoprodukci a tvorbu, říká Alex White.

„Čchung-čching je moje město,“ řekl kanadský youtuber. „A chci, aby svět viděl jeho krásu.“


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *