Huawei posílí úsilí Malajsie v oblasti digitalizace pomocí nového inovačního centra

Huawei podpoří úsilí Malajsie o digitalizaci. Čínský telekomunikační gigant se snaží urychlit transformaci digitální ekonomiky země tím, že ze země vybuduje regionální digitální uzel, uvedl v úterý Huawei.

Společnost představila své nově zrekonstruované a modernizované centrum Huawei Customer Solution Innovation Center (CSIC) jako součást vzpomínkového ceremoniálu oslavujícího 20. výročí od vstupu na malajský trh, uvedla v prohlášení.

Centrum bylo navrženo jako centrum informačních a komunikačních technologií (ICT) a centrum excelence, aby řídilo otevřený ekosystém odvětví a urychlilo transformaci digitální ekonomiky v Malajsii.

Malajský premiér Ismail Sabri Yaakob se zúčastnil jako čestný host a při přednesení svého hlavního projevu ocenil úsilí společnosti Huawei o posílení a urychlení digitální transformace Malajsie.

Ismail Sabri také poděkoval společnosti, která zaměstnává místní talenty a vytváří příležitosti pro Malajsijce k růstu ve společnosti a zároveň pomáhá podporovat digitální inkluzivitu.

Poděkoval společnosti Huawei za její pokračující úsilí při pomoci překlenout digitální propast v zemi vytvořením lepší konektivity spojením různých komunit v zemi.

Generální ředitel Huawei Malajsie Michael Yuan uvedl, že poslední dva roky ukázaly světu důležitost budování digitální infrastruktury a zdůraznily potřebu větší spolupráce a integrace.

„Potřebujeme se navzájem a uvědomili jsme si, že globální integrace ekonomie může učinit celý svět efektivnější.“

„Oceňujeme proaktivní přístup vlády k přeměně národa na zemi s vysokými příjmy využitím technologií a digitalizace. Věříme, že lépe propojená Malajsie bude mít prosperující budoucnost,“ řekl.

Cloud Computing byl dalším vrcholem, přičemž Huawei spolupracoval s malajským poskytovatelem komunikačních služeb Telekom Malaysia na jejich Alpha Edge, jediné Malajsii vlastněné cloudové a AI infrastruktuře a službách pro podniky a vládní instituce, která zajišťuje datovou suverenitu.

CSIC také ukázal zařízení síťové infrastruktury, která využívají nejnovější technologický pokrok v 5G a telekomunikacích, stejně jako Huawei RuralStar, který překonává technické problémy spojené s propojováním vzdálených oblastí a přináší konektivitu těžko dostupným komunitám.

Digitální spolupráce je i nadále klíčovým bodem spolupráce mezi Čínou a různými členy Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) včetně Malajsie, přičemž vedoucí představitelé zdůraznili tuto spolupráci na nedávno skončeném summitu u příležitosti 30. výročí založení dialogu Číny-ASEAN.

Ismail Sabri vyzval zúčastněné země, aby upevnily spolupráci v digitální ekonomice, transformaci a infrastruktuře, stejně jako konektivitu, aby se zajistilo, že se dodavatelské řetězce budou nadále rozšiřovat bez překážek.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *