Etiopský vývozce kávy míří na čínský trh

Israel Degefa, generální ředitel Kerchanse Trading Private Limited Company, největšího výrobce a vývozce kávy v Etiopii, se zaměřil na obrovský čínský trh.

„Rok od roku se objem, kvalita a vzdělání v oblasti kávy v Asii dramaticky mění, zejména v Číně, kde se nachází náš hlavní trh,“ řekl Degefa v nedávném rozhovoru pro společnost Xinhua.

Díky 63 mycím stanicím, 56 000 pěstitelům a 1500 hektarům půdy věnované výzkumu a vývoji odrůd kávy vyrábí a vyváží Kerchanse rozmanité druhy kávy do celého světa.

„Když jsme před 3–4 lety začali vyvážet do Číny, byl to čajový trh, ne trh s kávou, ale to se teď mění. Kulturní posun přináší spoustu příležitostí pro země produkující kávu, jako jsme my,“ řekl Degefa.

Čína se během příštích pěti let má stát jednou z pěti největších zemí dovážejících kávu z Etiopie a Degefa chce představit kávové produkty své firmy co největšímu počtu čínských zákazníků, a to i účastí na nadcházející China International Import Expo (CIIE).

Podle Etiopského úřadu pro kávu a čaj patřila Čína v červenci a srpnu mezi 10 největších nákupčích etiopské kávy.

Čtvrté China International Import Expo je naplánováno na 5. až 10. listopadu v Šanghaji. Expo poskytuje platformu pro společnosti z celého světa, kde mohou vystavovat své produkty, propagovat své značky a najít další obchodní partnery v druhé největší světové ekonomice.

„Máme svého agenta v Číně, který se zúčastní výstavy, kde přadstaví etiopskou kávu,“ řekl Degefa.

„Tyto platformy jsou velmi užitečné. Vytvoří dobrý vztah mezi kupujícími a pražírnami,“ řekl a dodal, že CIIE také pomůže čínské komunitě pochopit rozdíl mezi etiopskou kávou a jinými druhy kávy.

Kromě obrovského množství osobních vazeb, které jeho firma naváže na CIIE 2021, Degefa poukázal na to, že firma Kerchanse hodlá představit svůj organický a vysoce kvalitní kávový produkt.

Yohannes Dinegdie, manažer zpracování a skladování ve společnosti Kerchanse, uvedl, že čínský trh bude klíčový pro to, aby pomohl firmě dosáhnout cíle 55 000 tun exportu kávy během aktuálního etiopského fiskálního roku 2021/2022, který začíná 8. července.

„Čína je velká země, cílem Kerchanse je uspokojit potřeby svých zákazníků podle jejich požadavků a preferencí,“ řekl Dinegdie společnosti Xinhua.

Kerchanse posiluje své oddělení kontroly kvality, aby zajistilo, že vývoz kávy do Číny splní chuťové preference čínských zákazníků.

„Preference čínských zákazníků závisejí povětšinou na jídle, které jedí,“ řekl agentuře Xinhua Bacha Lencha, vedoucí kontrolor kvality kávy v Kerchanse.

„Například potřebují anaerobní kávu, což znamená kávu, která má ovocnou příchuť, takže čínský trh vždy preferuje konzumaci kávy, která má ovocné znaky,“ řekl.

Lencha řekl, že káva společnosti vždy usiluje o udržení nejvyšší preference zahraničních zákazníků včetně těch čínských.

Podle Etiopského úřadu pro kávu a čaj vydělala Etiopie v předchozím fiskálním roce 2020/2021 vývozem 248 000 tun kávy 906 milionů amerických dolarů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *