Čínští spotřebitelé nakupují dárky na nákupní den Singles‘ Day

S objednávkami proudícími o středeční půlnoci vyvrcholila letošní nákupní horečka Singles‘ Day na několika platformách elektronického obchodování v Číně.

Letos je na Tmall největší nákupní festival Singles‘ Day, kterého se podle společnosti účastní rekordních 290 000 značek a více než 14 milionů druhů komodit je nabízeno ve slevě.

Abychom uspokojili rostoucí poptávku čínských spotřebitelů, začaly předprodeje na letošní nákupní horečku Singles‘ Day – známou také jako nákupní festival Double Eleven – na Tmall dne 20. října ve 20 hodin a spotřebitelům bylo umožněno zaplatit za předprodané zboží do 1. listopadu.

Od 1. listopadu do čtvrteční 00:45 překonaly prodeje 411 malých a středních značek s obratem přesahujícím 1 milion jüanů (asi 3,45 milionů Kč) překonaly během loňské akce na Tmall hranici 10 milionů jüanů.

Více než 380 značek zaznamenalo na Tmall obrat více než 100 milionů jüanů ​​včetně Huawei, Apple a čínské značky sportovního oblečení Erke.

„Prodeje jsou šílené,“ řekl Shen Donglai, spoluzakladatel domácí kosmetické značky SpaChina, která se již potřetí účastní nákupního festivalu Singles‘ Day.

„Prodali jsme více než 1 milion položek za méně než dvě hodiny od zahájení předprodeje a náš celkový objem předprodeje dosáhl téměř 130 milionů jüanů (asi 450 milionů Kč), což je 10krát více než ve stejném období loňského roku,“ dodal Shen.

Prodeje čínských značkových kabelek Warm Studio také předčily očekávání svého zakladatele Gu Lianga. „Očekáváme, že během letošního ročníku prodáme na Tmall 70 000 kabelek, což je trojnásobek počtu oproti loňskému roku,“ řekl Gu.

Gu dodal, že nákupní horečka Singles‘ Day také poháněla podnikání jejich dodavatele. „Náš raketově rostoucí prodej zaměstnával jejich továrnu a 1000 zaměstnanců,“ řekl.

Mezi 20. hodinou ve středa a 14:09 hod. ve čtvrtek dosáhla celková hodnota objednávek na JD.com, dalším čínském e-commerce gigantu, nového rekordu přes 311,4 miliardy jüanů (přes 1 bilion Kč).

Toto je také nejzelenější nákupní festival Singles‘ Day na JD.com, který zavedl různá opatření včetně vývoje recyklovatelných obalů, nasazení nákladních vozů s novou energií a využití fotovoltaické výroby energie ve skladech, aby se snížily emise uhlíku a dopad na životní prostředí. V důsledku toho se množství uhlíkových emisí snížilo ke čtvrtečnímu poledni na 26 000 tun.

Každoroční akci zahájila platforma elektronického obchodování Alibaba 11. listopadu 2009 a rychle se rozrostla do velké nákupní horečky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *