Čínský prezident Si Ťin-pching měl videosetkání s americkým prezidentem Joe Bidenem

Čínský prezident Si Ťin-pching měl 16. listopadu v Pekingu videosetkání s americkým prezidentem Joem Bidenem.

Si Ťin-pching uvedl, že k podpoře rozvoje Číny a USA a udržení mírového a stabilního mezinárodního prostředí včetně účinné reakce na globální výzvy, jako jsou změna klimatu a epidemie covid-19, je zapotřebí zdravý a stabilní vztah mezi Čínou a USA.

Čína a Spojené státy by se měly navzájem respektovat, žít spolu v míru a spolupracovat pro vzájemný prospěch. Je to nezbytné pro dobro obou národů a mezinárodní společenství to očekává.

Joe Biden řekl, že vztahy mezi USA a Čínou jsou nejdůležitějším bilaterálním vztahem na světě. Spojené státy neusilují o změnu systému v Číně, nesnaží se Číně odporovat posilováním aliancí a nemají v úmyslu zapojit se do konfliktu s Čínou.

Americká vláda se hlásí k dlouhé a konzistentní politice jedné Číny, nepodporuje „nezávislost Tchaj-wanu“ a doufá v udržení míru a stability v Tchajwanském průlivu.

Spojené státy jsou připraveny spolupracovat s Čínou na základě vzájemného respektu a mírového soužití, posilování komunikace, snižování nedorozumění, konstruktivního slučování rozdílů a posilování spolupráce v oblastech, kde se zájmy USA a Číny sbližují.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *