Cílem Šanghaje je vybudovat mezinárodní přepravní centrum světové třídy

Šanghaj urychlí výstavbu prvotřídního seskupení přístavů a ​​letišť v deltě řeky Jang-c‘-ťiang (Yangtze) ve snaze vybudovat z něj mezinárodní přepravní centrum světové třídy, uvedly úřady ve čtvrtek.

Město také usiluje o podporu dekarbonizace a posílení spolupráce s mezinárodním lodním průmyslem, řekl Gong Zheng, starosta Šanghaje, na fóru North Bund Forum 2021 o mezinárodní lodní dopravě.

Šanghaj se umístila na třetím místě v hodnocení mezinárodních přepravních center ve Zprávě indexu rozvoje mezinárodního přepravního střediska Xinhua-Baltic za rok 2021, která hodnotila komplexní výkony 43 světových měst s přístavními a lodními službami.

Podle 14. pětiletého plánu města (2021–2025) o výstavbě mezinárodních přepravních center dosáhne jeho roční propustnost kontejnerů do roku 2025 nejméně 47 milionů ekvivalentních jednotek, roční propustnost přepravy cestujících vzduchem dosáhne nejméně 130 milionů a roční propustnost nákladních lodí dosáhne alespoň 4,1 milionu tun.

Kitack Lim, generální tajemník Mezinárodní námořní organizace, uvedl, že digitalizace je klíčovým prvkem, který může lodní průmysl přivést do nové éry zajištěním námořní bezpečnosti, podporou ochrany životního prostředí, řízením kybernetických rizik a zlepšením provozní efektivity.

Na fóru také více než 10 společností a organizací včetně COSCO Shipping, China Eastern Airlines a Baltic a International Maritime Council, podepsalo „Šanghajskou iniciativu 2021“ s cílem zabezpečit přeshraniční přepravu protiepidemických materiálů a zároveň chránit zdraví a bezpečnost zúčastněných pracovníků, aby se postupně obnovil systém globálního dodavatelského řetězce.

„Musíme i nadále velmi úzce spolupracovat na multilaterální úrovni, abychom oživili mezinárodní výměny a spolupráci a podpořili rozvoj celosvětového cestovního ruchu a obchodu, abychom podpořili vyšší prosperitu pro všechny,“ řekl Stephen Creamer, ředitel Navigačního centra Mezinárodní organizace civilního letectví.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *