Bylo otevřeno nové technologické vývojové centrum FAW-Volkswagen

Nové technologické vývojové centrum společnosti FAW-Volkswagen Automotive Co., Ltd. bylo v pondělí slavnostně otevřeno ve městě Čchang-čchunu (Changchun), hlavním městě severovýchodní čínské provincie Ťi-lin (Jilin).

S podlahovou plochou více než 70 000 metrů čtverečních si Nové vývojové centrum (NDC) společnosti FAW-Volkswagen klade za cíl posílit inovační a výzkumnou a vývojovou kapacitu FAW-Volkswagen a pomoci urychlit tempo elektrické a digitální transformace společnosti, uvádí společnost.

Projekt NDC s celkovou investicí přesahující 1 miliardu jüanů (asi 3,5 miliardy Kč) se skládá z testovacích center spotřeby energie a emisí vozidel, jízdních systémů, komponentů karoserie, bezpečnostni a inteligentních osvětlovacích systémů a dílen pro zkušební výrobu a testování nových energetických vozidel.

FAW-Volkswagen je společný podnik pro osobní automobily mezi China FAW Group Co., Ltd., a Volkswagen AG. Společnost byla založena v roce 1991 a má pět výrobních základen v Číně. Prodeje společnosti od založení přesáhly 20 milionů vozů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *