Brazilští výrobci potravin a nápojů přikládají čínskému trhu „strategický“ význam

Potenciál čínského spotřebitelského trhu má „strategický“ význam pro brazilské výrobce potravin a nápojů, kteří očekávají další rozšíření své přítomnosti prostřednictvím čtvrtého veletrhu China International Import Expo (CIIE).

Marcelo Siegmann, ředitel zahraničního trhu JBS, v nedávném rozhovoru pro společnost Xinhua řekl, že Čína je pro brazilského výrobce potravin „strategickým trhem“ a čínský trh je jednou z hlavních destinací pro produkty společnosti, která představuje více než 30 procent jejího celosvětového exportu.

„Během pandemie covid-19 došlo k nárůstu elektronického obchodování v proteinovém sektoru a JBS musí přizpůsobit své portfolio tomuto kanálu a usilovat o větší přítomnost u našich zákazníků, kteří pracují v online prodeji,“ řekl.

Potravinářský koncern se sídlem v Sao Paulu rozšířil své podnikání do více než 190 zemí a regionů po celém světě. „CIIE je jedním z největších a nejrelevantnějších veletrhů v Číně, JBS je potěšena, že se této akce účastní již od prvního ročníku a bude moci znovu ukázat své diverzifikované portfolio,“ řekl Siegmann.

Brasil Foods (BRF) je největším světovým vývozcem drůbežího a vepřového masa s historií téměř 90 let. Společnost před 16 lety rozšířila své podnikání na čínský trh a v současné době má 11 továren oprávněných vyvážet své výrobky do Číny. Letos se zúčastní CIIE jako jeden ze zástupců z potravinářského a zemědělského sektoru Brazílie.

„Čína má největší spotřebitelský trh na světě s rychlým ekonomickým růstem. Rozšíření naší přítomnosti na tomto trhu je přímo spojeno s naším posláním poskytovat lepší život lidem na celém světě, od farmy až po vidličku,“ řekla Beatriz Benedetti, marketingová a výkonná manažerka pro inovace BRF.

Letos je to již počtvrté, co Miolo Wine Group vystavuje svá vína na CIIE. Renomovaný brazilský výrobce vína kultivuje čínský trh již více než 10 let, přičemž Čína je jednou z jeho tří hlavních exportních destinací již čtyři roky po sobě.

„Máme velmi dobrá očekávání ohledně zvýšení obnovy aktivit v postpandemické éře. Čína je v dobrém období, protože její trh je na vzestupu a my chceme zvýšit svou přítomnost v Číně,“ řekl Rafael Boscaini, exportní analytik společnosti Miolo.

Pomerančový džus je dalším výrazným brazilským exportním nápojem. Výrobce koncentrovaného pomerančového džusu Sucorrico, největší světový vývozce pomerančového džusu, věří, že Čína, která je jeho čtvrtou největší exportní destinací, je pro společnost „velmi důležitý“ trh, stejně jako pro všechny výrobce džusů v Brazílii,“ upozornil obchodní manažer společnosti Edson Teixeira.

Sucorrico se letos účastní CIIE poprvé a snaží se prostřednictvím veletrhu rozšířit svůl trh v Číně.

„Celý průmysl výroby pomerančového džusu, velký i malý, vidí budoucí čínský trh, který má potenciál posunout se kupředu,“ řekl Teixeira.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *