Argentinské malé a střední podniky se prostřednictvím inovativní logistické platformy přibližují čínským spotřebitelům

Prostřednictvím inovativní logistické platformy vytvořené po první China International Import Expo (CIIE) se malé a střední podniky (SME) v Argentině posunuly o krok blíže k čínským spotřebitelům.

Platforma, která byla spuštěna v roce 2018, nazvaná Integral Hub of Argentina v Šanghaji (Hub Integral de Argentina en Shanghai) pomáhá argentinským malým a středním podnikům lépe prozkoumat čínský trh snížením nákladů, zkrácením dodacích lhůt a zvýšením hodnoty produktů.

Nachází se v přístavu Jang-šan (Yangshan) v Šanghaji, jednom z nejrušnějších kontejnerových přístavů na světě, a dosud nabízelo komplexní dovozní, logistické, celní, distribuční a marketingové služby více než 50 argentinským společnostem, jejichž produkty sahají od hovězího masa, krevet, ryb, slunečnicového oleje, vína, čokolády, bonbonů až po ruční práce a umělecká díla.

Alejandro Spadone, ředitel argentinského integrovaného logistického operátora TP Logistica, jedné ze dvou společností stojících v čele centra, uvedl v nedávné virtuální prezentaci, že centrum se snaží „poskytovat řešení (argentinským) malým a středním podnikům a podnikatelům, kteří chtějí uvést své produkty na trh v Číně.“

„Pracujeme na vývoji tohoto inovativního řešení šitého na míru pro argentinské malé a střední podniky, pro které je někdy velmi obtížné přijít na to, jak začít vyvážet do Číny,“ řekl Spadone, jehož společnost vlastní ve městě General Pacheco v argentinské metropolitní oblasti Buenos Aires fiskální sklad o rozloze 20 000 metrů čtverečních, kde je skladováno, certifikováno a přepravováno zboží směřující do Číny.

Podle Spadoneho centrum také nabízí obchodní pomoc argentinským malým a středním podnikům, jako je vyhledávání potenciálních obchodních partnerů, propagace argentinských značek na čínském trhu a poskytování 3měsíčního bezplatného úložiště pro produkty, které nevyžadují chlazení.

Vzhledem k tomu, že 4. ročník CIIE se bude konat v Šanghaji ve dnech 5. až 10. listopadu, stále více argentinských podniků hledá centrum, které by jim poskytlo nové příležitosti při rozšiřování trhů a posilování konkurenceschopnosti.

„Naším příspěvkem jako logistického operátora a součástí tohoto centra je poskytnout argentinským společnostem zařízení k řešení jakýchkoli problémů v procesu a převzít odpovědnost, aby byly ujištěny, že pracují s někým, kdo má know-how o toku na (čínském) trhu,“ řekl agentuře Xinhua Federico Panelli, vedoucí provozu fiskálního skladu společnosti TP Logistica.

Podle organizátorů CIIE se letos očekává účast asi 3000 společností ze 127 zemí a regionů. Na dálku se k akci připojí celkem 58 zemí a tři mezinárodní organizace.

Argentinské malé a střední podniky vyrábějící potraviny jsou připraveny propagovat tradiční produkty země na stánku o rozloze 400 metrů čtverečních, který bude prezentovat především potraviny a nápoje.

Společnost Manieri & Rossi z Marcos Paz, města v provincii Buenos Aires, se chystá čínským spotřebitelům představit tostadas ve stylu crackeru, typické občerstvení z venkova této provincie.

„Věříme, že čínský trh je pro malé a střední podniky zvláštní příležitostí. Je to důležitý trh z hlediska objemu, takže máme velký zájem o představení našich produktů,“ řekl generální ředitel společnosti Gustavo Ibarra.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *