Americké zemědělské podniky se spojily, aby pronikly na čínský trh

Americká rada pro vývoz sóji (USSEC) soustředila 13 členských firem k účasti na probíhajícím čtvrtém China International Import Expu (CIIE), které probíhá v Šanghaji od 5. do 10. listopadu.

Toto je čtvrtý rok v řadě, kdy se USSEC veletrhu účastní. Během letošního importního veletrhu uspořádala online i offline akce k podpisu smluv či dohod pro tři americké společnosti, včetně CHS Inc., a čtyři čínské společnosti, včetně Jiusan Group.

Počet vystavovatelů z USA v CIIE letos dosáhl přibližně 200, což je rekordní počet. Americké zemědělské společnosti se spojují, aby pronikly na čínský trh.

V sekci Potraviny a zemědělské produkty Národního výstavního centra v Šanghaji jsou stánky USSEC, U.S. Grains Council a USA Dry Pea & Lentil Council soustředěny ve stejné oblasti a vystavují různé potravinářské a zemědělské produkty.

„Poskytujeme služby tak, jak je naši členové potřebují,“ řekl Zhang Xiaoping, ředitel pobočky USSEC pro region Velké Číny.

Současný vývoz sójových bobů z USA do Číny se probudil po obchodních třenicích s USA, přičemž se očekává, že objem vývozu sójových bobů z USA do Číny letos překročí objem z minulého roku, poznamenal Zhang.

„Jak postupuje urbanizace Číny a lidé, kteří byli vytaženi z chudoby, se připojují ke spotřebitelské síle, bude na čínském trhu vzrůstat poptávka, což ukazuje na vynikající příležitosti pro americké zemědělské společnosti,“ řekl Zhang.

„Během desetiletí jsme vybudovali úzké a oboustranně výhodné partnerství s čínským průmyslem a není důvod, proč by tento vztah neměl být posílen a rozšířen,“ dodal Zhang.

Letos je to poprvé, co se rada USA Dry Pea & Lentils zúčastnila CIIE. Asociace má více než 1000 členských společností se zákazníky po celé Číně.

„Sušený hrášek a čočka jsou bohaté na vysoce kvalitní bílkoviny, dietní vlákninu a další živiny. Poskytují více možností pro čínské spotřebitele, kteří sledují zdravou stravu,“ řekla Lucy Dai, čínská zástupkyně USA Dry Pea & Lentils, a dodala, že se těší na setkání s dalšími čínskými potravinářskými společnostmi a odborníky prostřednictvím výstavy.

Americký stát Idaho zřídil na veletrhu vlastní stánek. Tara Qu, hlavní představitelka čínské kanceláře státu Idaho, uvedla, že stát na veletrhu propaguje produkty mlékárenských společností, ovocných farem a firem na výrobu sušených fazolí.

„Vývoz do Číny je pro náš stát důležitý. Chceme i nadále energicky rozvíjet naše ekonomické a obchodní vazby s Čínou,“ řekla Qu s tím, že se na veletrhu setkala s desítkami čínských dovozců.

„Hospodářská a obchodní spolupráce mezi USA a Čínou je velmi důležitá. Vztah nelze přerušit a nikdy nebude přerušen. Se zlepšenou životní úrovní čínských spotřebitelů jsme si trhem jisti,“ řekla Qu.

Podle čínských celních údajů dosáhl celkový obchod mezi Čínou a USA za prvních 10 měsíců letošního roku 3,95 bilionu jüanů (asi 13,6 bilionu Kč), což je meziroční nárůst o 23,4 procenta.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *