Září – zpátky do školy

Školy v celém okrese Ťing-an (Jing’an) přivítaly studenty zpět 1. září různými aktivitami.

Studenty ze střední školy Feng-chua (Fenghua) přivítali „Xiaofeng“ a „Xiaohua“, dvě kreslené postavičky představující chlapce a dívku, které byly navrženy studentem Yang Jiahengem a vybrány z více než 700 kandidátů.

Jelikož letošní rok připomíná 100. výročí založení Komunistické strany Číny (CPC), uspořádala škola během slavnostního zahájení scénickou hru, aby vzdala straně hold.

Tato hra umožnila studentům „promluvit“ si se zakládajícími členy CPC, kterým bylo asi před stoletím teprve 20 let, a zvýšit tak jejich vlastenectví a oddanost zemi. Poté poslali dopisy vyjadřující jejich city ke straně.

Jelikož olympijské hry v Tokiu vzbudily zájem veřejnosti o sport, uspořádala První ústřední základní škola v Ťing-an během zahajovacího ceremoniálu sportovní vědomostní kvíz. Škola doufá, že podpoří olympijský duch, jako je poctivé soutěžení a trvalé přátelství v areálu.

Kvůli letitému bolehlavu pracujících rodičů s vyzvedáváním dětí ze školy zařadila letos Šanghaj na přední místo vládní agendy požadavek, aby školy zůstaly déle otevřené.

Všech 50 základních škol v Ťing-an prodloužilo hodiny a více než 30 000 žáků, což je 80 procent z celkového počtu, zůstává ve škole déle.

Čas po vyučování zahrnuje spíše celou řadu aktivit než další lekce či testy.

První centrální základní škola Ťing-anu rozdělila tříhodinové program po vyučování do tří úseků.

Období samostudia umožňuje studentům dokončit domácí úkoly již ve škole a učitelé jsou studentům v případě potřeby k dispozici. Pak jsou na řadě koníčky, jako jsou čtení, sport, umění či věda. Mohou také mluvit s učiteli a účastnit se psychologických her.

„Nyní se mohu obrátit na učitele, kdykoli mám problémy s domácími úkoly, je to efektivnější,“ řekla studentka Ma Shengchao.

Rodič Wu Wa dodal: „Dříve jsem musel požádat své rodiče, aby mi vyzvedli dítě, nebo se obrátit na mimoškolní ústavy péče o děti. Nyní se však škola otevírá déle a já se cítím velmi jistý.“

Je to součást úsilí o snížení zátěže studentů po škole. Školy a čtvrti v celém okrese uspořádaly pro studenty širokou škálu aktivit, kterých se mohou zúčastnit.

5. září, první neděli v novém semestru, vedli říční úředníci v subdistriktu Linfen Road děti na prohlídku místní řeky S‘-tchang (Sitang). Děti se dozvěděly o vyčištění řeky a  poznávaly rostliny pěstované podél jejího břehu.

V sousedství ulice Fenxi děti použily odhozená víčka od láhví a hůlky na výzdobu prázdné zdi.

V okolí ulice Daning navrhli pro místní děti různé profesní zkušenosti. 11. září si 30 studentů základních škol vyzkoušelo, jaké to je být jeden den vojákem. Navštívili místní kasárna a viděli, jak vojáci každý den cvičí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *