Výroční konference Financial Street Forum 2021 začne v Pekingu ve středu

Výroční konference Financial Street Fóra 2021 se má otevřít ve středu v Pekingu, uvedl organizátor na tiskové konferenci.

Třídenní akce s tématem „ekonomická odolnost a finanční akce“ upozorní na rozmanitější témata a ve srovnání s loňským rokem se očekává více účastníků ze zahraničí.

Její součástí bude pět paralelních fór, ve kterých si účastníci mohou vyměňovat nápady týkající se reálné ekonomiky a finančních služeb, zeleného rozvoje a finančních příspěvků, otevření finančního sektoru a globální finanční spolupráce, finanční technologie (fintech) a digitální ekonomiky a systému správy a finančního zabezpečení.

Téměř 400 účastníků z domova i ze zahraničí se zaměří na diskusi o tématech, jako je rozvojové paradigma „duální cirkulace“. Je třeba poznamenat, že fórum přilákalo více než 140 zahraničních účastníků, což představuje meziroční nárůst o 130 procent, z 32 zemí a regionů. Většina fór týkajících se globálních problémů bude obsahovat hlavní projevy zahraničních odborníků.

Kromě toho se během fóra budou konat také speciální aktivity, jako je samostatné expo o digitálním jüanu a fintech regulačních nástrojích.

Fórum bylo založeno v roce 2012 a je společně organizováno Lidovou vládou pekingského magistrátu, Čínskou lidovou bankou (PBOC), tiskovou agenturou Xinhua, Čínskou regulační komisí pro bankovnictví a pojišťovnictví (CBIRC), Čínskou regulační komisí pro cenné papíry (CSRC) a Státní správou deviz (SAFE) oslavovanou jako součást čínské finanční reformy a rozvoje.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *