Výrobky přizpůsobené zahraničními společnostmi jsou klíčem k srdci čínských spotřebitelů

Vzhledem k tomu, že se preference spotřebitelů v době pandemie covid-19 rychle mění, personalizované produkty a služby by mohly být klíčem k získání přízně na čínském trhu, sdělili vedoucí několika nadnárodních společností během Poradního setkání lídrů mezinárodního obchodu 2021 starostovi Šanghaje.

Navzdory bouřlivé mezinárodní situaci zůstává Čína podle Ority Gadiesh, předsedkyně společnosti Bain & Company, nejrychleji rostoucím spotřebním trhem na světě.

Díky značnému nevyužitému potenciálu spotřeby nabídl čínský trh nadnárodním společnostem v průběhu let obrovský prostor pro růst.

Čínští spotřebitelé vykazují rostoucí poptávku po personalizovaných a lokalizovaných produktech. Aby zahraniční společnosti lépe uspokojily jejich potřeby, měly by přizpůsobit své strategie pro Čínu, rozhodovat se v Číně, digitalizovat čínské podnikání a dodávat čínskou rychlostí, uvedla ve svém příspěvku předloženém na konferenci.

Podnikatelka dále navrhla, aby společnosti přizpůsobily své provozní modely tak, aby umožňovaly rychlejší a lokálnější rozhodování a zavedly Čínu jako samostatný region s přímou správou v rámci své globální organizační struktury.

Rovněž poukázala na to, že nadnárodní společnosti budou muset zvýšit své úsilí v oblasti digitálního marketingu, přizpůsobit své strategie různým online platformám a držet krok s vyvíjejícími se čínskými trendy elektronického obchodování.

„Čínští spotřebitelé hledají produkty vysoké kvality a inovací,“ řekl Fabrice Megarbane, generální ředitel společnosti L’Oreal China a prezident L’Oreal North Asia Zone, prostřednictvím videolinku.

Je zásadní splnit personalizované potřeby spotřebitelů, řekl Megarbane. „Vyvíjíme také nové úsilí v technologiích, které umožní osobnější spotřebu, ať už jde o maloobchod nebo další produkty.“

Na nadcházející čtvrté China International Import Expo plánuje L’Oreal uvést na trh pět nových značek a osobní rtěnku.

Začátkem tohoto roku skupina upgradovala sídlo čínské pobočky v Šanghaji na hlavní sídlo celé severoasijské zóny.

V Šanghaji skupina také zřídila své třetí globální centrum kosmetických technologií na podporu inovací a digitalizace svých produktů.

Toto poradní setkání, které bylo založeno na konci osmdesátých let minulého století, poskytuje komunikační platformu vedoucím globálním podnikatelům a vedoucím představitelů šanghajské samosprávy k projednání velkého plánu otevření města, které společně podporuje ekonomický a sociální rozvoj Šanghaje.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *