V Tchien-ťinu se otevírá výstava zmrzliny

Výstava Ice Cream China 2021 byla otevřena v pondělí v severočínské obci Tchien-ťin (Tianjin) a přilákala více než 400 společností a téměř 10 000 kupujících.

Třídenní výstava o rozloze přes 42 000 metrů čtverečních představuje širokou škálu produktů zmrzlinového průmyslu včetně hotových výrobků, strojů, surovin, forem a obalů.

„Čína je velkým výrobcem a spotřebitelem zmrzliny. Ačkoli pandemie covid-19 přinesla určité dopady na zmrzlinový průmysl, stimulovala spřízněné společnosti k inovacím produktů a změně jejich prodejních vzorců,“ řekl Zhang Jiukui, prezident Čínské asociace pekařského a cukrářského průmyslu.

S optimalizovaným průmyslovým uspořádáním má zmrzlinový průmysl dobrou dynamiku vývoje, řekl Zhang.

Podle Zhanga dosáhla v první polovině roku 2021 celková produkce 127 podniků nad určenou velikost v odvětví mražených nápojů asi 1,35 milionu tun, což je meziroční nárůst o 0,46 procenta, přičemž hlavní obchodní příjem činil asi 16,96 miliardy jüanů (asi 58 miliard Kč), což je meziroční nárůst o 10,96 procenta.

„Naše společnost navrhla stovky kreativních forem a zmrzlinových produktů s tradičními čínskými prvky, jako je zmrzlina tvarovaná do slavných terakotových válečníků a budovy představující čínskou kulturu, abychom jmenovali alespoň některé,“ řekla Han Jun, generální ředitelka čínské společnosti na výrobu silikonových forem Nicole Mold.

Tržby společnosti za prvních devět měsíců letošního roku zaznamenaly silný růst, podle Han téměř zdvojnásobily celkové tržby v loňském roce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *