V Chaj-kchou začíná mezinárodní mediační summit 2021

Ve středu v Chaj-kchou (Haikou), hlavním městě jihočínské provincie Chaj-nan (Hainan), začíná mezinárodní mediační summit 2021, kde vystoupí s celkem 47 hosty ze 14 zemí a regionů. Summitu se účastní také více než 400 profesionálů, jako jsou právníci, mediátoři a arbitři.

Téma je „Urychlit vysoce kvalitní rozvoj mechanismu pro řešení diverzifikovaných sporů“. Cílem summitu je usnadnit podnikům řešení hospodářských a obchodních sporů a také podpořit sdílení zkušeností ohledně mediačních systémů a analýzu mediačních postupů.

Letošní summit se zaměří na témata, jako je řešení sporů o práva duševního vlastnictví, předběžná opatření a řešení sporů v rámci členských států RCEP a řešení obchodních sporů v zóně volného obchodu Hainan (FTZ).

Mediace jako důležitý nástroj hraje nepostradatelnou roli při řešení mezinárodních obchodních sporů, optimalizaci mezinárodního podnikatelského prostředí a podpoře právního vědomí, řekl Lu Pengqi, úředník Čínské rady pro podporu mezinárodního obchodu (CCPIT).

Podle místního úřadu bude vyvinuto větší úsilí k řešení přeshraničních sporů prostřednictvím mediace ve snaze dále optimalizovat podnikatelské prostředí v zóně volného obchodu provincie Chaj-nan (FTZ).

Summit byl společně pořádán Čínskou radou pro podporu mezinárodního obchodu (CCPIT) a provinční vládou Chaj-nan, kterou provedlo Centrum komerčních právních služeb CCPIT a subrada CCPIT Chaj-nan.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *