Světová konference digitální ekonomiky pomáhá podpořit digitální revoluci v čínské provincii Če-ťiang

V Ning-po (Ningbo) ve východočínské provincii Če-ťiang (Zhejiang) ve čtvrtek odstartovala Světová konference digitální ekonomiky 2021 a 11. Smart City a Intelligent Economy Expo, které pomáhají prosadit digitální reformu provincie.

Tato akce, zaměřená na „Inteligentní digitální rozvoj“, digitální reformu a rozvoj digitální ekonomiky, přilákala vládní úředníky, vedoucí podniků, vědce a odborníky z oboru, aby se podělili o názory na témata, jako jsou umělá inteligence, blockchain, kvantová komunikace, 5G plus průmyslový internet, nová výroba, nová digitální infrastruktura a digitální finance. Akce potrvá do neděle.

Provincie Če-ťiang od letošního roku posiluje komplexní a systematické zavádění digitální reformy a hluboce implementuje verzi digitální ekonomiky 2.0 tzv. „Projekt č. 1“.

V první polovině letošního roku se výrobní výkon hlavních průmyslových odvětví digitální ekonomiky v provincii umístil na třetím místě v Číně s meziročním nárůstem přidané hodnoty o 28,2 procenta.

Kromě toho byl dosažen stálý pokrok v budování integrované inteligentní správy stranických a vládních orgánů, digitální vlády, digitální ekonomiky, digitální společnosti a digitálního právního státu a hlavních aplikačních a teoretických úspěchů, jako je „průmyslový mozek a budoucí továrna“.

Jako stálé místo světové konference digitální ekonomiky se Ning-po snaží zvýšit kvalitu a kvantitu hlavních průmyslových odvětví digitální ekonomiky a stát se charakteristickým čínským softwarovým městem, předním městem průmyslového internetu, novým představitelem mezinárodní inteligentní výroby a pilotní demonstrační zónou digitální ekonomiky.

Uspořádání světové konference digitální ekonomiky 2021 a 11. Smart City a Intelligent Economy Expo je pro Če-ťiang důležitým krokem k plné implementaci digitální reformy a podpoře vysoce kvalitního rozvoje digitální ekonomiky, což provincii pomůže spojit rozvojové faktory, inovace a rozsáhlé zdroje digitální ekonomiky vytvořením platformy pro zobrazování, komunikaci a spolupráci na vysoké úrovni.

V dalším kroku se provincie Če-ťiang zaměří na misi vybudování demonstrační zóny pro společnou prosperitu s vysoce kvalitním rozvojem a bude usilovat o vybudování moderního ekonomického systému zaměřeného na digitální ekonomiku, aby se stala ukázkovou oblastí digitální Číny a představitelem globální digitální revoluce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *