Stáčírna coca-coly investuje 900 milionů jüanů v provincii Che-nan

Swire Coca-Cola Ltd., stáčírna coca-coly, investovala podle společnosti nejméně 900 milionů jüanů (asi 3 miliardy Kč) do výstavby nového závodu v Čeng-čou (Zhengzhou), hlavním městě provincie Che-nan (Henan) ve střední Číně.

Ve městě se v sobotu konal obřad k položení základního kamene závodu. Na ploše 124 000 metrů čtverečních bude uveden do provozu do dvou let s maximální roční výrobní kapacitou 1 milion tun, řekl Andy Xu, generální ředitel Swire Coca-Cola Beverages Zhengzhou Ltd.

„Swire Coca-Cola přikládá velký význam dynamickému a rychle rostoucímu trhu v Číně,“ řekla Karen So, generální ředitelka společnosti. „Prvky politické podpory, pohodlí při vývoji a rostoucí domácí poptávka přitahují společnost, aby se strategicky zaměřila na Čínu.“

V příštích pěti letech bude společnost investovat více než 5,5 miliardy jüanů (asi 19 miliard Kč) do tovární infrastruktury v Číně. Plánuje zvýšit téměř 20 výrobních linek a pokračovat v investicích do projektů udržitelného rozvoje v oblasti nových produktů, snižování uhlíku a úspory vody v zemi.

Swire Coca-Cola jako jedna z největších skupin stáčení coca-coly na světě má na čínské pevnině 18 závodů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *